Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Брз рецепт за слабеење: За месец дена изгубете дури 15 кг

Напивката за која ви донесуваме рецепт, се покажала ефикасна во губењето килограми. Секако, потребно е да се движите и здраво да се храните.

СОСТОЈКИ:
1 шолја сок од лимон; 1 лажица чиа семе; 1 лажица мед; 1 чаша вода

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Потопете ги чиа семките во водата 1 час. Потоа ставете ги во блендер и измешајте ги со останатите состојки.

Консумирајте ја оваа напивка во утринските часови. Ќе се чувствувате подобро, а притоа ќе го намалите нивото на шеќер и холестерол во крвта.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Во тренд…