Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Притаени романтичари на кои не им е гајле за хејтерите – 10 тајни особини кои ќе ве изненадат за личностите родени во знак Вага

Што им е заедничко на Ким Кардашијан, Владимир Путин и Еминем?

Сите се родени во Вага, исто како и Гвен Стефани, Бруно Марс, Вил Смит, Снуп Дог, Кејт Винслет, Хју Џекмен, Серена Вилијамс, Мет Дејмон и многу познати личности.

Во занк Вага се сите оние лица родени меѓу 23 септември-22 октомври, нивните бои се розова и зелена, среќни броеви 4, 6, 13, 15 и 24, и повеќето компатибилни Стрелец и Овен.

Шармантните Ваги имаат многу доблести и неколку недостатоци, а ние ќе ги откриеме мистериозните карактеристики кои навистина ќе ве изненадат

Сакаат љубов на долг рок
Иако ги сакаат убавите работи и луѓе, тие се сметаат за знак кој е одличен во флертот, Вагите сигурно нема да се скрасаст со првата личност која ќе им се најде на патот. Тие сакаат сериозен, долгорочен однос и вистинска љубов и не се плашат да ја чекаат вистинската личност колку што е потребно. Ако сте во долга врска со Вага, знајте дека таа мисли дека сте идеални за неа.

Повеќето од нив се нервозни
За луѓето кои не ги знаат добро Вагите понекогаш може да изгледаат себични, но секогаш се грижат дали другите да се чувствуваат добро и не им е тешко да помогнат. Всушност, себичноста и егзоцентричноста се сметаат за најлоши човечки особини.

Тие се тивки детективи

Вагите одлично ги забележуваат работите и не би можеле да скриете ништо од нив. Сепак нема секогаш да ви ги откријат своите сознанија, доколку сметаат дека така ќе ги заддржат мирот и добрите релации.

Вагите се генијалци

Вагите се бистри и интелегентни. Во овој знак се родени многу големи умови. Нивната смиреност се надополнува олдично со нивната интелегенција.

Тешко е да им се рече не

Вагите знаат да бидат толку уверливи, а нивните аргументни да звучат толку логично, така да можат да ве наговорат на се’.

Одлично ги поднесуваат хејтерите

Поточно, воопшто не им е гајле за нив. Меѓу сите знаци, Вагите најлесно ги апсорбираат негативните коментари и продолжуваат по свое.

Секогаш знаат што прават

Вагите се знак кој е еден чекор пред вас и секогаш знаат што ќе направат во случај планот А да им порпадне. Знаат да бидат неодлучни, но тоа не значи дека нема да повлечат вистински потег.

Нив воопшто не им е до кавга

Искрено, повеќе би го извлекле подебелиот крај и би му ја препуштиле победата на другата личност октколку да се караат со часови и денови…

Нивниот ум е отворен и љубопитен

Активни се по природа, без разлика дали се работи за физичка активност или пак за учење на нови работи. Со нив не може да ви биде досадно затоа што можете да испробате активности за кои досега сте се плашеле.

Тие се ваше рамо за плачење

Вагите знаат да слушаат и секогаш им битно за што зборувате, а доколку ви затреба од нив може да добиете и одличен, разумен совет.