Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Фото) Заев: Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа

– Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел. Се надевам сите ќе нѐ направи горди или како што самата кажува во песната, „Raise your voice and say it loudly – I am #PROUD“ (Кренете го вашиот глас и кажете гласно – Се гордеам). 🇲🇰❤️

Ја повикувам македонската дијаспора да ја поддржи Тамара и да гласа за број 1️⃣7️⃣, на втората полуфинална вечер, која ќе започне вечерва во 21:00.

#TeamTamara #ESC2019 #NorthMacedonia, напиша премиерот Зоран Заев попладнево на социјалната мрежа Фејсбук.