Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нови детали: Повредениот во тешката сообраќајка кај Кадрифаково итно префрлен во болница

фото Centar.mk/илустрација

Во тешката сообраќајка која што се случила кај Кадрифаково, на регионалниот патен правец меѓу Штип и Велес прегазен е пешак.

Според првичните информации повредениот итно е пренесен во штипската болница.

Според информациите полицијата извршила увид заедно со обвинител.

Од МВР се очекуваат повеќе информации за утре.

Патниот правец Штип – Велес е повторно пуштен за сообраќај, јавува АМСМ.

Во тренд…