Секогаш во средиштето на збиднувањата...

„Пунто“ удри во 11-годишно дете од Шемшово

фото: Centar.mk

„Пунто“ удри во 11-годишно дете од Шемшово. Како што информира МВР, вчера околу 12.45 часот на регионалниот пат Ратае-Желино, во село Шемшово, Тетовско, патничко возило „фиат пунто“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.М. (48) од Скопје, удрило во 11-годишно дете од Шемшово, кое управувало велосипед.

Повреденото дете било пренесено во тетовската клиничка болница. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

Во тренд…