39.8 C
Скопје
15. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

ДОЖД освежи во овие делови од Македонија

На југозападот од Македонија има зголемена облачност, наместа со појава на слаб до умерен дожд.

Облачноста се движи од југозапад кон североисток, соопшти УХМР.

– Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. Во вечерните часови и во текот на ноќта ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме, најавија од УХМР.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер. Во ноќните часови, во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.