5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Бојмацалиев: Македонската полиција нема никого да казнува – возачките важат и со старото и со новото име!

Фејсбук статус на Митко Бојмацалиев, дополнителен министер за внатрешни работи:

Возачките дозволи важат на територијата на целата држава, без разлика дали се со новото име на државата или не се.
Македонската полиција нема никого да казнува.