22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Направи Сам

Хит на интернет: Еве како да подготвите долго варено јајце (Видео)

Еден рецепт за варени јајца стана вистински хит на интернет.

Рецептот е многу едноставен: 20 јајца се кршат и се ставаат во намастен сад за куглоф.

Потоа садот за куглоф се става во друг сад со врела вода, со тоа што треба да се води сметка водата да не се измеша со јајцата.

После 20-30 минути, јајцата ќе бидат совршено варени.