Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мозаик

Здравје, Кујна

1 of 134

Љубов

Што е она кај жената, што го тера мажот да се “пали” на неа?

Доколку сакате вашиот сопруг или долгогодишен партнер повторно да се заљуби во вас, ослободете ја имагинацијата и старата страст повторно ќе пламне. За почеток можете да се потпрете на нашите шест предлози кои сигурно ќе ви бидат од помош…

Пет знаци кои ќе ви покажат дека сте во вистинската врска

Секоја врска е посебна на свој начин. Некои се вистински, а некои не. Дури и во врските каде е очигледно и за самите партнери дека не се еден за друг, врските сепак опстојуваат, што не е добар знак. Ако имате било какви дилеми за…

Ја сонувавте бившата љубов: Еве што значи тоа

ез разлика дали сте во среќна врска или сингл, сонувањето за поранешна љубов е вообичаена работа. Ова е една од најчестите појави во соништата, особено откако ќе влезете или оставите врска. Соништата е тешко да се толкуваат во некои…

Ако вашиот партнер го прави ова со мобилниот телефон, тоа би можело да биде знак дека тој…

Луѓето кои го лажат партнерот обично се обидуваат да го прикријат тоа на сите можни начини, но има малку работи што би можеле да ги издадат, а за кои воопшто не размислуваат. Една од тие мали нешта може да биде навиката да го сврти…

Што би избрале девојките?

Koга би можеле да одберете, каков маж би избрале? Оној кој добро се бакнува, но е лош во кревет или обратно? А со каков попрво би спиеле - со прекрасно лице и лошо тело или со совршено навежбан примерок кој е се само не убав? Тешка одлука,…

Колку време треба да бидете во врска пред да стапите во брак

Некои луѓе тврдат дека уште од првиот состанок сфатиле дека се створени еден за друг, но за жал вистината е сосема поинаква. Потребно е многу време да се помине заедно да се дојде до овој заклучок. Специјалистите се сложуваат дека се…

Луѓето родени во овој хороскопски знак се спремни на сè за љубовта

Многу луѓе мислат дека се подготвени да се жртвуваат во име на љубовта, но само луѓето родени во овој хороскопски знак се сигурни во тоа. Станува збор за Стрелците. Овие тврдоглави луѓе се подготвени да сторат сè за да се борат за…

Петнаесет сосема неромантично знаци дека сте ја нашле вашата сродна душа

Некои од овие работи можеби ќе ве насмеат и навистина се неромантични, но верувајте се вистинските знаци дека сте со сродната душа. Ако не верувате, обидете се да замислите дека ги правите со некој друг… Обожувате заедно да ги правите…

Showbiz

1 of 100

Вести

Instagram