Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСветТОП ВЕСТИ

Нов земјотрес во Петриња, граѓаните од страв излегоа на улиците

CENTAR MKD
Нов земјотрес ја погоди областа Петриња во Хрватска. Според првите податоци на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот...
CentarМакедонијаВо тренд...

Слаб земјотрес вечерва ја стресе Македонија – Епицентарот кај Галичник

CENTAR MKD
Прилично слаб земјотрес вечерва е регистриран во Македонија. Околу 21 часот земјотрес со интензитет од 2.1 степени според рихтерова скала на длабочина од 4 километри...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Земјотресот кој ги вознемири скопјани сепак бил со појак интензитет

CENTAR MKD
Европскиот медитерански сеизмолошки центар со седиште во Франција пред малку се коригираше и објави дека земјотресот кој беше почувствуван во Скопје во 14 часот и...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Тлото во Македонија не мирува: Почувствуван уште еден прилично силен земјотрес

CENTAR MKD
Сеизмолошките опсерватории, денеска точно на пладне кај Маврово регистрирале нов земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала Земјотресот бил на длабочина од 2...
CentarСветВо тренд...

ВИДЕО: Еве како изгледа моментот кога силниот земјотрес го потресе Измир

CENTAR MKD
Видео снимка од безбедносна камера се појави на Твитер на која беше посочено дека тоа е моментот на потресот од силниот земјотрес со магнитуда од...
CentarСветТОП ВЕСТИ

Катастрофален земјотрес ги погоди Туција и Грција – Егејското море се крена, закана и од цунами

CENTAR MKD
Земјотрес со јачина од 7 степени ги стресе грчките острови и дел од Турција на Егејското Море, пишуваат медиумите. Земјотресот се случи на 17 километри...
CentarСветТОП ВЕСТИ

Прилично силни земјотреси во Албанија и Грција

CENTAR MKD
Во Албанија утрово е регистриран земјотрес со јчина од 4,3 степени според Рихеривата скала, а земјотрес од 4,1 степен ја погоди Грција. Епицентарот на земјотресот...
МакедонијаСветТОП ВЕСТИ

Силен земјотрес од 6.4 степени ја погоди Албанија

CENTAR MKD
Силен земјотрес од 6.4 степени, според првични и неофицијални информации, ја погоди Албанија утрово во 3 часот и 54 минути. Според првичните информации земјотресот се...