Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : рестриктивни мерки

Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

(Видео) Филипче: Состојбата со вирусот повторно се влошува, ако е потребно ќе има рестрикции

CENTAR MKD
Венко Филипче попладнево објави дека за есенва се размислува за воведување на повеќе мерки, како превенција од ширењето на коронавирусот. Една од мерките за кои...
Коронавирус Свет Во тренд...

Работа од дома и забрана за собирање во домовите се новите мерки на британската влада

CENTAR MKD
Министерот во Владата на Велика Британија, Мајкл Гоув, утрово за Би-Би-Си најави дека премиерот Борис Џонсон ќе се обрати во долниот дом на парламентот во...
Centar Македонија

Можни нови рестриктивни мерки во Македонија – Ќе се намали работното време на кафичите и рестораните!?

CENTAR MKD
Минатата недела, но и оваа, бројките покажуваат дека ковид-19 се шири, а тоа е причина да се вратат благи рестриктивни мерки, вели епидемиологот д-р Александар...