15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : хрватска

Коронавирус Centar Свет

Хрватска руши рекорди – Дури 508 новозаразени за 24 часа

CENTAR MKD
за едно деноноќие регистрирани се 508 нови случаи на ковид 19 во Хрватска, со што сега бројот на активни случаи во Хрватска достигна 2818. 384...
Коронавирус Centar Свет

Во Хрватска 486 нови случаи на коронавирус, четири лица починаа

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 486 нови случаи на коронавирус, а четири лица починаа, објави Националниот штаб за цивилна заштита. Бројот на...
Коронавирус Свет Во тренд...

Во Хрватска 363 новозаразени со коронавирус, петмина починати

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 363 новозаразени со коронавирус и пет починати пациенти, објави Националниот штаб за цивилна заштита. Бројот на активни...
Коронавирус Свет

Во Хрватска 48 нови случаи на коронавирус

CENTAR MKD
Во последните 24 часа, во Хрватска се регистрирани 48 нови случаи на коронавирус, нема смртни случаи, а бројот на активни случаи е 1.180, објави Националниот...
Коронавирус Свет Во тренд...

Во Хрватска 204 нови случаи на коронавирус

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Хрватска евидентирани се 204 нови случаи на коронавирус, две лица починале, а бројот на активни случаи е 1.268, соопшти денеска...
Свет

Хрватска пратеничка отстранета од седница – одбила да стави маска

CENTAR MKD
Претседателот на хрватскиот Сабор, Гордан Јандроковиќ, ја отстрани пратеничката Каролина Видовиќ-Кришто од седница затоа што одбила да стави заштитна маска. Таа побарала од Националниот штаб...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Во Хрватска 144 нови случаи на коронавирус

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 144 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи е 1.894, објави Главниот штаб. Меѓу нив,...
Коронавирус Свет

Хрватска ги отвори ноќните клубови – забранети се подиумите за танц, на гостите ќе им се мери температура

CENTAR MKD
Во Хрватска од неодамна е дозволена работата на ноќните клубови, а хрватскиот Завод за јавно здравје денеска го објави протколот за нивна работа. Подиумите за...
Коронавирус Centar Свет

Протокол за свадби: Најмногу 150 гости, на подиумот да се држи растојание од два метра

CENTAR MKD
Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се стандардни...