Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » грција » Page 3
Centar Свет Во тренд...

ВИДЕО: Еве како изгледа моментот кога силниот земјотрес го потресе Измир

CENTAR MKD
Видео снимка од безбедносна камера се појави на Твитер на која беше посочено дека тоа е моментот на потресот од силниот земјотрес со магнитуда од...
Коронавирус Centar Свет

Рекордни 935 новоинфицирани лица во Грција

CENTAR MKD
Во Грција, во последните 24 часа се потврдени 935 случаи на коронавирус, што е највисок дневен биланс од почетокот на епидемијата. Од новозаразените, 44 биле...
Коронавирус Centar Во тренд...

Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун

CENTAR MKD
Поради зголемувањето на ширењето на Ковид-19, Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун. Мерките стапуваат на сила во 6:00 часот...
Коронавирус Свет

Грција: 436 новоинфицирани, седум починаа

CENTAR MKD
Во Грција беа потврдени 436 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, а седум лица починаа, објави Националната здравствена организација. Од вкупниот број новозаразени,...
Свет

Завршува судењето на членовите на „Златна зора“ во Грција, им се судеше пет години

CENTAR MKD
Најголемото судење на радикално десните екстремисти во Грција, групирани во партијата Златна зора и околу неа, денеска треба да заврши со изрекување на пресудата, по...
Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Прилично силни земјотреси во Албанија и Грција

CENTAR MKD
Во Албанија утрово е регистриран земјотрес со јчина од 4,3 степени според Рихеривата скала, а земјотрес од 4,1 степен ја погоди Грција. Епицентарот на земјотресот...
Centar Бизнис

Не секој ќе може да летува во Грција: Објавена листа од 19 земји чии граѓани ќе може да одмараат ова лето во Грција

CENTAR MKD
Балканските земји може да бидат меѓу првите на чии граѓани ќе им биде дозволен влез во Грција без тест за коронавирус и без задолжителен карантин....
Коронавирус Centar Македонија

За една третина порасна бројот на заразени од коронавирус во Грција

CENTAR MKD
Драматично расте бројот на новозаразени во Грција. Бројката на регистрирани случаи на коронавирус достигна 331, што е третина повеќе односно точно 103 случаи во споредба...
Uncategorized

НАТО вечерва со нов потег околу Македонија – еве што побараа од нас

CENTAR MKD
Владата на Македонија ги прими упатствата на НАТО кои треба да се исполнат во временски период од 18 месеци, како што беше наведено на Самитот...