Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Велигденска трпеза
Велигденска трпеза Мозаик

Најздрав начин за бојадисување јајца: Традиција која се пренесува од колено на колено (Видео)

CENTAR MKD
Многу домаќинки ќе ја изберат баш оваа техника на бојадисување Велигденски јајца, а еве и зошто. Овој метод бара исклучиво природни состојки за фарбање јајца,...
Велигденска трпеза Centar Кујната од Centar Во тренд...

ЈАГНЕШКО ВО РЕРНА: Сочно и вкусно како под сач (Рецепт)

CENTAR MKD
Совршен Велигденски ручек за целото семејство… Следете ги овие чекори и за Велигден ќе добиете сочно и меко јагнешко месо испечено во рерна. Водете сметка...
Велигденска трпеза Направи Сам

Го отсекла врвот од варено јајце… Она што го направила е генијално (Видео)

CENTAR MKD
Го отсекла врвот од варено јајце… Она што го направила е генијално (Видео) Велигден е празник кога многу луѓе бојадисуваат и украсуваат јајца. Секоја година...
Велигденска трпеза Направи Сам

Замотала конец околу балон. Откако ќе ја видите причината, ќе посакате да го направите истото

CENTAR MKD
Замотала конец околу балон. Откако ќе ја видите причината, ќе посакате да го направите истото Велигденските јајца веројатно се најголемиот симбол на празникот. Откако ќе...
Велигденска трпеза Мозаик

Овие 8 начини за бојадисување јајца ќе ве воодушева – пробајте ги! (Видео)

CENTAR MKD
Наскоро се ближи Велигден, а верниците бојадисуваат јајца. Постојат куп техники за овој процес, а ние ги избравме оние најинтересните. За бојадисување користете бои кои...
Велигденска трпеза Centar Во тренд...

Еве што треба да знаете за Велики Петок – Најтешкиот ден во христијанството

CENTAR MKD
Велики Петок е денот на Христовите страданија и најтешкиот ден од седмицата пред Велигден. Тоа е денот кога Исус Христос бил распнат на крст, за...
Велигденска трпеза Кујната од Centar

Израдувајте ги децата: Разубавете им го Велигден со чоколадни јајца, а еве како да ги направите (Видео)

CENTAR MKD
Велигден е празник на кој најмногу се радуваат децата. Како би ја зголемиле нивната среќа уште повеќе, направете им чоколадни јајца од здрави состојки и...
Велигденска трпеза Кујната од Centar

Со помош на стари марами: Интересен начин за украсување јајца!

CENTAR MKD
Нема да одолеете, а да не се препуштите на експериментот, бидејќи оваа техника за боење е навистина невројатна. Секоја домаќинка сака јајцата за Велигден да...
Велигденска трпеза Кујната од Centar

ПОВЕЌЕ ОД 50 НАЧИНИ: Најдобри идеи за декорација на велигденски јајца (видео)

CENTAR MKD
Се ближи Велигден и Велики четврток – денот кога обично домаќинките подготвуваат јајца. Ако се уште не сте смислиле како да ги украсите велигденските јајца,...
Велигденска трпеза Кујната од Centar

Магична техника на бојадисување Велигденски јајца со преубави орнаменти (видео)

CENTAR MKD
Бојадисувањето јајца за Велигден е еден од најстарите христијански обичаи. Домаќинките ширум светот многу се трудат да ја испочитуваат оваа традиција, а во некои семејства...
Велигденска трпеза Кујната од Centar

Магична техника на бојадисување Велигденски јајца со преубави орнаменти (видео)

CENTAR MKD
Бојадисувањето јајца за Велигден е еден од најстарите христијански обичаи. Домаќинките ширум светот многу се трудат да ја испочитуваат оваа традиција, а во некои семејства...
Велигденска трпеза Кујната од Centar

ПОВЕЌЕ ОД 50 НАЧИНИ: Најдобри идеи за декорација на велигденски јајца (видео)

CENTAR MKD
Се ближи Велигден и Велики четврток – денот кога обично домаќинките подготвуваат јајца. Ако се уште не сте смислиле како да ги украсите велигденските јајца,...
Велигденска трпеза Кујната од Centar

Со помош на стари марами: Интересен начин за украсување јајца!

CENTAR MKD
Нема да одолеете, а да не се препуштите на експериментот, бидејќи оваа техника за боење е навистина невројатна. Секоја домаќинка сака јајцата за Велигден да...
Велигденска трпеза Кујната од Centar

Израдувајте ги децата: Разубавете им го Велигден со чоколадни јајца, а еве како да ги направите (Видео)

CENTAR MKD
Велигден е празник на кој најмногу се радуваат децата. Како би ја зголемиле нивната среќа уште повеќе, направете им чоколадни јајца од здрави состојки и...
Велигденска трпеза Centar Во тренд...

Еве што треба да знаете за Велики Петок – Најтешкиот ден во христијанството

CENTAR MKD
Велики Петок е денот на Христовите страданија и најтешкиот ден од седмицата пред Велигден. Тоа е денот кога Исус Христос бил распнат на крст, за...
Велигденска трпеза Centar Кујната од Centar

ЈАГНЕШКО ВО РЕРНА: Сочно и вкусно како под сач (Рецепт)

CENTAR MKD
Совршен Велигденски ручек за целото семејство… Следете ги овие чекори и за Велигден ќе добиете сочно и меко јагнешко месо испечено во рерна. Водете сметка...
Велигденска трпеза Направи Сам

Го отсекла врвот од варено јајце… Она што го направила е генијално (Видео)

CENTAR MKD
Го отсекла врвот од варено јајце… Она што го направила е генијално (Видео) Велигден е празник кога многу луѓе бојадисуваат и украсуваат јајца. Секоја година...
Велигденска трпеза Направи Сам

Замотала конец околу балон. Откако ќе ја видите причината, ќе посакате да го направите истото

CENTAR MKD
Замотала конец околу балон. Откако ќе ја видите причината, ќе посакате да го направите истото Велигденските јајца веројатно се најголемиот симбол на празникот. Откако ќе...