Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Свет » Page 1371

Category : Свет

Свет

Еве колку чини една ноќ со проститутка во луксузен апартман

CENTAR MKD
Задарската полиција открила случај на проституција, при што приведени се повеќе лица поради организирање и пружање сексуални услуги на јахти и во апартмани. Криминалистичката полиција...
Свет

Видео: Вечерва Подгорица на нозе – едно лице загина во експлозија

CENTAR MKD
Еден маж загина во експлозија, која се случи вечерва околу 19 часот во подземна гаража на Римскиот плоштад во Подгорица, јавуваат црногорските медиуми. РТЦГ, повикувајќи...
Свет

Русија го возврати ударот – Еве го нивниот најнов потег

CENTAR MKD
Русија ќе протера 60 американски дипломати како одговор на неодамнешната одлука на Вашингтон да протера исто толку руски дипломати поради случајот „Скрипал“. Исто така, Москва...
Свет

Полицијата на нозе: Киднапиран од својот дом е градоначалникот на Триполи

CENTAR MKD
Градоначалникот на либиската престолнина Триполи го киднапирале непознати лица, соопштија тамошните власти. Абдул Рауф Бејт ал-Мал бил киднапиран синоќа од неговиот дом и одведен на...
Свет

Уапсен чувар на трговскиот центар во Камерово, не го активирал противпожарниот систем

CENTAR MKD
Руските власти уапсија лице од обезбедувањето на трговскиот центар во Кемерово, зашто не го активирал противпожарниот систем на објектот на денот на трагедијата во која...
Свет

Најстариот американски производител на оружје оди под стечај

CENTAR MKD
Најстариот американски производител на огнено оружје, компанијата „Ремингтон аутдор“, објави дека оди под стечај, пренесува „Фајненшал тајмс“. По повеќе од 200 години работа во бизнисот,...
Свет

Голема автобуска несреќа со многу многу повредени – Ова се првичните детали за тешката сообраќајка која што се случи на планинскиот премин Гшит, Австрија

CENTAR MKD
Повеќе од 30 луѓе се повредени во автобуска несреќа на планинскиот премин Гшит во Австрија, кога возачот на автобусот во кој се наоѓале туристи од...
Свет

(Видео) Американските купувачи изненадени: Роботи го регулираат пазарењето во големите маркети

CENTAR MKD
Големи автономни роботи почнаа да се движат меѓу полиците на американските маркети „Волмарт“, како дел од воведувањето на новата програма која беше покрената минатата есен....
Свет

Каталонска политичарка ѝ се предаде на полицијата во Шкотска

CENTAR MKD
Каталонската политичарка Клара Понсати денеска ѝ се предаде на полицијата во Шкотска. Шпанските власти поднесоа барање за нејзина екстрадиција поради обвинението за нејзиното учество во...
Свет

Папата со жесток говор против мафијашите: Во своите души носат смрт

CENTAR MKD
Папата Франциско им порача на италијанските мафијаши, кои најчесто самите се сметаат за големи верници, дека во нив нема ништо христијанско. Зборовите на Франциско упатени...