19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Субвенции Бизнис ТОП ВЕСТИ

Добра вест од власта: Од сега полесно до куќа и стан, државата ќе дели големи субвенции за граѓаните

CENTAR MKD
Значително намалени каматни стапки за проектот „Купи куќа, купи стан“, нови поволни модели и прецизирање на условите за добивање на субвенциониран станбен кредит, најави Министерството...
Субвенции Македонија

Макрадули: Субвенциите за електрични и хибридни возила се дел од планот за почист воздух

CENTAR MKD
Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, денеска во рамки на настанот „Ден без возила на фосилни горива“ на дискусијата на тема...
Субвенции Локално Во тренд...

Скопјани од денеска може да аплицираат за субвенции за печки на пелети

CENTAR MKD
Градот Скопје на граѓаните што имаат купено печки на пелети од 7 ноември 2018 година до 30 ноември 2019 ќе им надомести дел од трошоците...