36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Showbiz

Популарниот пејач очаен и скршен од болка по семејната трагедија во домот

CENTAR MKD
Пејачот Марко Стојковиќ попознат како МС Стојан е еден од најпознатите млади пејачи низ целиот регион во овој момент, а неговите хитови речиси нема човек...
Први вести Свет

Русин “умрел” од алкохол, се пробудил во мртовечница, па се вратил на забава повторно да пие

CENTAR MKD
Еден Русин се пробудил во мртовечница откако бил прогласен мртов, како што пренесоа локалните медиуми. Тој пред овој инцидент бил со пријателите на забава со...
Први вести Свет

Мерцедес експлодираше во движење – еден загина, полицијата блокираше улици во Србија

CENTAR MKD
Еден маж загина вечерва во Србија во експлозија на автомобил на кој била подметната бомба. При возење во Нови Сад експлодирал автомобил Мерцедес поради што...
Први вести Македонија ТОП ВЕСТИ

Камчев и Панделески одат во домашен притвор

CENTAR MKD
Орце Камчев и неговиот соработник Цветан Панделески, директор на ЗК Пелагонија, одат во домашен притвор, одлучи Апелациониот суд. Се очекува тие во текот на денешниот...
Први вести Македонија

Познат идентитетот на загинатиот во тешката сообраќајка на автопатот Велес – Скопје

CENTAR MKD
Македонската полиција ја потврди веста на Centar.mk за страшната сообраќајка која што се случи синоќа кај Катланово. Полицијата информира дека вчера во 17 часот на...
Први вести Македонија

ФОТО: Возило стои превртено на кров – тешка несреќа попладнево кај Континентал

CENTAR MKD
Страшна сообраќајка се случи попладнево кај хотелот Континентал во Скопје. Според фотографијата објавена од страна на корисници на Фејсбук групата Ѕид на сообраќајниот срам се...
Први вести Македонија

Собранието разреши двајца министри

CENTAR MKD
Собранието го разреши министерот без ресор ангажиран за спроведување на стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите, Аксел Мехмедовски. На негово место беше избран Музафер...
Први вести Македонија

Владата ќе му го зададе последниот “удар” на Мицкоски доколку се обиде да ги опструира претседателските избори – Ова е најавата

CENTAR MKD
Во случај ВМРО ДПМНЕ да оди на варијанта бојкот, Владата ќе возврати со моќен одговор дознава Centar.mk. Според владини извори Владата без калкулации ќе предложи...
Први вести Бизнис

Нов закон во Македонија: Кладилници само на интернет а казина и автомати само во хотелите?

CENTAR MKD
Кладилниците да се укинат и кладењето да биде овозможено само на интернет, додека автомат клубовите да работат само во поголемите хотели. Вакво законско решение предлага...
Први вести Свет

Убиство го згрози светот: Светлана си ја уби ќерката за да му се одмазди на попранешниот сопруг

CENTAR MKD
Светлана Лаурел ја убила својата 14-годишна ќерка Натали како одмазда за поранешниот сопруг во градот Рентон во американската држава Вашингтон. Лаурел се појавила во домот...
Први вести Мозаик

Kако руски специјалци расклопуваат џип за 4 минути! (ВИДЕО)

CENTAR MKD
Руските војници на дело ја покажуваат својата способност. Доколку би ви кажале дека можно е да се расклопи џип УАЗ за замо четири минути, не...
Први вести Мозаик

Вака Босанец се забавува на -30 степени (видео)

CENTAR MKD
Поради големите минуси повеќето избегнуваат излегување надвор, додека други добро се забавуваат. Дека не е се така „црно“ покажува следнава снимка на Босанец кој направил...
Први вести Македонија

Драма во Кочани: Три жени се степале за еден маж

CENTAR MKD
Жестока тепачка меѓу три жени настанала синоќа во Кочани, а причината за тепачката е маж на возраст од околу 40-тина години кој е главниот актер...
Први вести Македонија

Чудо е како не се случи трагедија – Автомобил возеше во спротивна насока на автопатот Скопје – Тетово (фото)

CENTAR MKD
На првата скопска патарина кон Тетово утрово возило возеше во спротивна насока и среќа и чудо е што не се случи трагедија. Видеото е објавено...
Први вести Мозаик

Запреле автомобил кој „летал“ 240 км/ч, но кога виделе кој го вози се изненадиле

CENTAR MKD
Сообраќајни полицајци во Белгија биле многу изненадени кога констатирале дека зад воланот на автомобилот „порше бокстер ГТС“, за кого во 2 часот наутро летниот период...
Први вести Македонија

Драма во скопски ресторан: Кршел чаши и бил агресивен со вработените

CENTAR MKD
Драма се случила вчера во ресторан во Скопје. Имено, во полициска станица околу 01:50 часот пријавено е дека на ул. Венјамин Манчуковски во Скопје, во...
Први вести Македонија

Прва жртва на играта „Синиот кит“ во Македонија – тинејџер си го одзеде животот

CENTAR MKD
Четиринаесетгодишно момче од кочанското село Кучичино си го одзеде животот со бесење, објави телевизија Телма. Според информациите кои ги објави телевизијата, момчето на 16-ти ноември било...