19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Направи Сам

Измешала вода, сода бикарбона, шеќер и оцет: Овој трик ќе им ги скрати маките на домаќинките

CENTAR MKD
Чистењето рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора, но со помош на овој трик вашите маки ке станат минато. Во сад ставете половина филџан...
Направи Сам

Вратете му ја пријатната миризба на вашиот капут без перење: За 15 минути ќе биде чист и свеж

CENTAR MKD
Секогаш е добро да знаете по некој трик за вашите капути без хемиско чистење да бидат подготвени за зимската сезона. Вратете им ја свежината на...
Направи Сам

Наместо да ставате скапи плочки, еве ви идеја како евтино да ги обложите скалите

CENTAR MKD
Наместо да ставате скапи плочки, еве ви идеја како евтино да ги обложите скалите… Брзо и лесно средете ги своите степеници, кога ќе ја завршите...