19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Летна Шема Мозаик

Обожавате пијалок со мраз или ајс кафе? После ова нема да помислите да пиете пијалоци со мраз…

CENTAR MKD
На лето ништо не освежува како ладен пијалок со мраз. Меѓутоа, научниците имаат силни аргументи кои ќе ве натераат добро да размислите пред да нарачате...
Летна Шема Здравје Во тренд...

Изгоревте на сонце: Еве како да ја излечете кожата по природен пат

CENTAR MKD
Секое лето, повеќето се борат со исти проблеми – изгореници од сонце. За почеток, што подразбираат изгорениците од сонце? Во медицинскиот свет, изгорениците од сонце...
Летна Шема Мозаик

Кога ќе ве касне оса, пчела или стршен – ова ќе ве спаси од болка и отоци!

CENTAR MKD
Со доаѓањето на летото пристигна и сезоната на убоди од различни инсекти меѓу кои најголема опасност шират осите и стршните. Следниот совет го проширил еден...
Летна Шема Мозаик

Еве 5 наједноставни начини како да се решите од непријатниот мирис на потта

CENTAR MKD
Освен редовно туширање има уште неколку работи до кои треба да се држите како би ја спречиле смрдеата од потта. Лето е. Температурите од ден...
Летна Шема Мозаик

Идеално решение против комарци. Ви пренесуваме три ефикасни начини во борба против овие инсекти!

CENTAR MKD
Летото ни се ближи, а со тоа и појавата на комарци. Сакате ли да уживате во топлите летни часови без да ве вознемируваат комарци? Во...