-1 C
Скопје
15. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Кујната од Centar

Тесто за пица како од италијанските пицерии, кога еднаш ќе го пробате, веќе нема да го правите на друг начин

x
Тесто за пица како од италијанските пицерии, кога еднаш ќе го пробате, веќе нема да го правите на друг начин! Наједноставното тесто за пица, речиси...
Кујната од Centar

Израдувајте ги децата: Разубавете им го Велигден со чоколадни јајца, а еве како да ги направите (Видео)

CENTAR MKD
Велигден е празник на кој најмногу се радуваат децата. Како би ја зголемиле нивната среќа уште повеќе, направете им чоколадни јајца од здрави состојки и...
Кујната од Centar

Земала 6 кесички бонбони и ги растопила во лонец. Кога ќе видите што направила, ќе се фатите за работа (Видео)

CENTAR MKD
Сакате ли бонбони? Сакате ли колачи? Тогаш ова е вистинското видео за вас… Во денешно време на интернет можете да најдете милиони разни рецепти, а...
Македонија Кујната од Centar

Мицкоски: За два месеца Владата го задолжи секое семејство 1.000 евра

CENTAR MKD
За два месеца владата на СДСМ го задолжи секое семејство 1.000 евра, тврди претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. На прес-конференција тој упати остри критики за...
Кујната од Centar

Германците незадоволни зошто отсега и нивната „Нутела“ ќе има квалитет како во останатите држави

CENTAR MKD
Европската комисија вчера потврди дека некои мултинационални компании го започнале процесот на изедначување на квалитетот на своите производи, со цел да ги задоволат скорешните законски...
Кујната од Centar

Ставила шпагети во калап за мафини: Од крајниот резултат ќе се воодушевите! (Видео)

CENTAR MKD
Еве идеја за вкусен оброк кој ќе го обожаваат и деца и возрасни! Доколку ви здосадиле „обичните“ шпагети со ќофте, или вашите деца веќе не...
Кујната од Centar

Цвекло и крушки: Рецепт за салата која помага при слабокрвност, ги зајакнува крвните садови, го подобрува варењето, го намалува холестеролот

CENTAR MKD
Ако сакате да изедете нешто навистина здраво, измешајте крушки и цвекло! Цвеклото е богато со минерали, помага при слабокрвност, ги зајакнува крвните садови, додека крушките...
Кујната од Centar

Ги пресекла виршлите на половина: Кога ќе го видите крајниот резултат, веднаш ќе се фатите за работа!

CENTAR MKD
Од сега овој рецепт ќе ви стане омилен – ќе го правите за сите прилики, од седенки со пријателите до доручек или вечера. Состојки: 5...
Кујната од Centar

Наредила лажици на тесто: Кога ќе го видите резултатот, веднаш ќе се фатите за работа (Видео)

CENTAR MKD
Вашите гости едвај ќе чекаат да им го подготвите ова повторно… Ако сакате да послужите крем сирење или некој друг намаз како предјадење, тогаш овој...
Кујната од Centar

Најбрзиот десерт на светот: Наредила бисквити во калап и добила нешто магично (Видео)

CENTAR MKD
Нема побрз десерт – кога ќе видите колку лесно се прави, веднаш ќе се фатите за работа! Потребни ви се чоколаден прелив, бисквити и шлаг…...
Кујната од Centar

Ручек за 5 минути: Рецептот кој го прегледале над 40 милиони луѓе

CENTAR MKD
Ако немате идеја што да направите за ручек, ви пренесуваме едноставен рецепт за брз, но вкусен оброк. Состојки: компири; масло за готвење; јајца; брашно; сол;...