Browsing Category

Хроника

Посвоила момче кое никој не го сакал – 28 години подоцна се соочила со страшната вистина

Секое дете заслужува љубов од своите родители, без оглед на сè. Меѓутоа, тоа често не е случај. Но, постојат добри луѓе како што е Ингеборг која на едно мало бебе му пружила подобар живот. Таа им помогнала на многу момчиња и девојчиња,…

Страшен град зад себе остави уништени автомобили, искршени прозори (Видео)

Град со големина на голф топчиња паѓал во американски Колорадо Спрингс. Зад себе оставил уништени автомобили, искршени прозори и ги присилил луѓето и животните да пронајдат засолниште. Еден белоглав мршојадец и една патка не побегнале на…

Страшна сообраќајка кај Стајковци: Младо момче со автомобилот излета од патот и директно се заби во…

Вчера околу 22,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на обиколница кај село Стајковци, патничко моторно возило „Хонда сивик“ со скопски регистерски таблици управувано од Д.Г. (19) од Скопје излетало од патот и…

Маж засадил неколку илјади стебла во чест на својата жена: 17 години подоцна фотографија од воздух…

Винстон имал среќа да доживее вистинска љубов со неговата сопруга Џенет. Тие се венчале 1962 година и се сакале безусловно. Биле толку скалден и заљубен пар, што луѓето им се обраќале за љубовни совети. Меѓутоа, нивната среќа одеднаш…

Со нога удрил куче скитник и влегол во куќата. Кога наредното утро тргнал на работа, се шокирал од…

Еден човек во Кина, се вратил од работа и пред својот двор забележал куче скитник кое лежело на неговото паркинг место. Нервозен и вознемирен, човекот излегол од автомобилот и со нога го удрил кучето за да го ослободи паркинг местото.…

Пливала во езеро, а потоа доживеала шок на животот. Еве што се појавило покрај неа во водата (Видео)

Замислете ситуација – пливате во вода и едноставно уживате во капењето, а потоа одеднаш чувствувате како нешто плива покрај вас и ве удира во нозете. Може да биде обична риба, разни треви, но некогаш и нешто многу поголемо… Девојката од…

Фаталниот ден кога загина Пол Вокер: ’Доби порака и истрча’

За неколку дена ќе биде објавен документарен филм за животот на покојниот актер Пол Вокер. Во филомот „I Am Paul Walker“ зборуваат неговите најблиски соработници, пријатели, а посебно емотивен разговор авторот објавил со неговата мајка…

Покрај ограда забележал црна вреќа – она што го пронашол внатре е страшно

Забележал црна, пластична вреќа покрај ограда. Она што го пронашол внатре е страшно! Не постојат зборови кои би можеле да ги опишат одговорните за овој инцидент. Некој застрелал куче, го ставил во црна, пластична вреќа и го врзал за…

Силен земјотрес го тресе овој облакодер- вакво нешто немате видено (Видео)

Земјотрес или потрес настанува за време на поместување на тектонските плочи, движење на Земјината кора или појава на удари, а последицата е тресење на Земјината кора поради ослободување на голема енергија. Најголемиот број земјотреси се…

Еве зошто никогаш не треба да претекнувате на слепо (Видео)

Модерните автомобили поседуваат низа активни и пасивни безбедносни елементи кои се грижат за секое наше возење да заврши без тешки последици. Сепак, оваа технологија е немоќна во однос на човечката глупост. Погледнете го видеото и…

Видео за кое зборува регионот: Момче од Србија запали автомобил со порака до властите (Видео)

Видеото кое Џорџе Милановиќ од Србија го поставил на својот Фејсбук профил предизвика бура од реакции на оваа социјална мрежа. Незадоволството од состојбата во која младите се наоѓаат овој човек го покажал така што својот автомобил го…

Преживеал авионска несреќа: Патник објавил шокантна снимка од пад на авионот со кој летал (Видео)

Патнички авион со 97 патници и четири членови на екипажот се срушил за време на лет од мексиканскиот град Дуранга за главниот град Мексико сити. Ен-Би-Си објави снимка од патник кој ги снимил моментите кога авионот паднал. „Преживеав…

Го нападнала банда од седум луѓе и почнала да му го крши автомобилот, а тој излегол со безбол палка…

Да започнете борба никогаш не е добро бидејќи некој може да заврши со сериозни повреди. Да тероризирате некого е уште полошо, со оглед на тоа што таквите злоставувачи кои глумат „фаци“ тоа обично го прават на многу послаби од себе.…

Седум секојдневни намирници кои го уништуваат пенисот, а не знаете

Машкото здравје зависи од доброто функционирање на тестостеронот, а на него неповолно влијае индустриската храна, опиодите, па и популарните газирани пијалаци. Сè се сведува на тесторетонот. Ако се поремети неговата функција, тоа ќе се…

Вакво нешто немате видено: Бранови од пет метра целосно потопија брод (Видео)

Додека љубителите на спортовите на вода сурфале во околниот залив, индонезиски брод на отворено море се соочувал со застрашувачки морски бранови. На снимката која е направена во близина на островот Нијас можеме да видиме како се одвива…

Откако му влегол во лента, излегол од својот автомобил и го плукнал возачот во џипот. Кога ќе видите…

Откако му влегол во лента, излегол од својот автомобил и го плукнал возачот во џипот. Кога ќе видите што следело, ќе останете без текст! Досега сме виделе безброј снимки од разни видови „насилство на патиштата“, но секогаш се појавува…

Чудо: Се урна авион со сто патници, нема мртви

Над 80 патници се повредени при уривање на авион на компанијата „Аеромексико“, непосредно по полетувањето од мексиканскиот град Дураго. Во моментот кога се случила несреќата во авионот од типот „Ембраер 190“ имало 97 патници и четворица…

Му донеле уништено BMW – сите рекле дека колата е за во отпад, освен овој мајстор! (Видео)

„Мајсторот за лим“, рускиот автолимар Артур Тусик објави ново видео во кое поправа веќе отпишано Бе-Ем-Ве Серија 7. Автомобилот бил целосно искршен, каросеријата била уништена, но тоа не било проблем за овој мајстор. Од овој „крш“…

Имаше само 20 години – познат идентитетот на удавеното момче во Охридското езеро

Околу 14,15 часот од водите на Охридското Езеро наспроти плажата „Магнус“ е извадено телото на удавено момче, дознава Centar.mk. Според неофицијалните информации се работи за момче со иницијали В.А., родено 1998 година од Куманово, кое…

Предмалку трагедија во Охрид: Се удави младо момче во езерото, скокнало од педалинка и не излегло…

Околу 14,15 часот од водите на Охридското Езеро наспроти плажата „Магнус“ е извадено телото на удавено момче, дознава Centar.mk. Според неофицијалните информации се работи за момче со иницијали В.А., родено 1998 година од Куманово, кое…