Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Category : Коронавирус

КоронавирусСвет

Вучиќ ги откажа сите предизборни собири на СНС

CENTAR MKD
Поради коронавирусот, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги откажа сите предизборни собири на Српската напредна партија до 1 април, објави Б92. Во Србија во тек...
КоронавирусМакедонијаТОП ВЕСТИ

МТСП: Отсуството од работа ќе се докажува со потврда, секое непочитување на препораката да се пријави во инспекторат

CENTAR MKD
Министерството за труд и социјална политика соопшти дека секое непочитување на препораката за ослободување од работа на еден од родителите на деца до 10-годишна возраст...
КоронавирусСвет

Британската министерка за здравство има коронавирус

CENTAR MKD
Британската министерка за здравство, Надин Дорис, заболе од коронавирус, објави лондонски „Тајмс“. Како што се наведува, Дорис, која се разболела во петокот, а вчера и`...
КоронавирусСвет

Само во две европски земји нема пријавено коронавирус

CENTAR MKD
Во светот вкупниот број на заразени од коронавирус надмина 119 илјади. Повеќе од 4.200 луѓе умреле како последица на респираторниот вирус, а повеќе од 66.000...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...

Владата забрани користење на базените како превенција од коронавирусот

CENTAR MKD
Владата донесе забрана за посетување на сите пливачки базени во државава во период од 14 дена, како превенција од ширењето на коронавирусот. „Владата на Република...
КоронавирусСветВо тренд...

Од синоќа до утрово нови седум заразени со коронавирус во Србија

CENTAR MKD
Во Србија се потврдени нови седум случаи на коронавирус, така што бројот на заразени порасна на 12, соопшти утрово Министерството за здравство на Србија. Од...
КоронавирусБизнисВо тренд...

ЕУ ќе го поддржи стопанството погодено од коронавирусот

CENTAR MKD
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, изјави дека ЕУ ќе ги искористи сите инструменти кои ѝ се на располагање за да ги поддржи...