19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија

Стево Пендаровски разоткри скандалозна шема: Откриено е организирано и планско ширење лажни вести за коронавирусот

CENTAR MKD
Претседателот на државата, Стево Пендаровски, на денешната прес-конференција информираше дека надлежните органи деновиве откриле неколку обиди за организирано ширење лажни вести со цел, како што...
Коронавирус Свет

Тоа се чекаше – нема нови заразени од коронавирус во црвената зона во Италија

CENTAR MKD
Девет дена откако десет италијански градови беа прогласени за таканаречена црвена зона, кај нив првпат нема новозаразени луѓе, рекол италијанскиот министер за надворешни работи Луиџи...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Советот за безбедност ќе расправа за потребата од прогласување кризна или вонредна состојба

CENTAR MKD
На барање на претседателот на државата Стево Пендаровски, во понеделник Советот за безбедност, проширен со министерот за здравство и началникот на Генералштабот на Армијата, ќе...
Коронавирус Македонија

Автобуси на македонска туристичка агенција со полициска придружба вратени од граница

CENTAR MKD
Вистинска драма се случувала синоќа на паркингот пред спорскиот комплекс „Борис Трајковски“ во Скопје, пренесува „Слободен печат“. Закажаната тура патниците сакале да ја откажат иако дошле...
Коронавирус Свет Во тренд...

(Видео) Кина испрати помош во Италија, пристигнаа лекари, маски и опрема за борба против коронавирусот

CENTAR MKD
Авион со тим специјалисти, лекари, медицинска опрема и други резерви од Кина пристигна во Италија. Кинеското Министерство за надворешни работи соопшти дека нивните медицински експерти...
Коронавирус Македонија

МФ состаноците ќе ги држи преку телекомуникациска врска поради коронавирусот

CENTAR MKD
Со цел елиминирање на секоја можност за ширење и превенција од ковид-19 (коронавирус), Министерството за финансии ги советува странките наместо да доаѓаат лично, да контактираат...
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Мерките против коронавирусот добија правна основа, Владата забрани влез на државјани од ризичните области

CENTAR MKD
Владата донесе одлука со која сите мерки за превенција од коронавирусот донесени на сите претходни седници добиваат правна основа за нивно спроведување. Одлуката ја пренесуваме...
Коронавирус Свет

Доброволното тестирање на коронавирус во Грција чини од 120 до 300 евра

CENTAR MKD
Цената на доброволно тестирање на коронавирус во Грција почнува од 120 евра не сметајќи ги трошоците за лекарски прегледи, и достигнува 300 евра, вклучително и...
Коронавирус Свет

Дури 121 човек од Јувентус во самоизолација!

CENTAR MKD
Јувентус потврдија дека 121 човек од нивниот тим, вклучувајќи фудбалери, директори, помошен персонал, но и лично претседателот Андреа Ањели се во самоизолација по позитивниот тест...
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Филипче: Сите сомнителни кои денес беа тестирани се негативни на коронавирус

CENTAR MKD
ФЕЈСБУК СТАТУС НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Министерството за здравство информира дека попладнево на коронавирус се тестирани 4-те лица од Струмица – поврзани со првата пациентка. Нивните...
Коронавирус Свет ТОП ВЕСТИ

Нови 189 мртви во Италија за само 24 часа

CENTAR MKD
Нови 189 мртви за 24 часа во Италија се регистрирани, а како причинител се наведува коронавирусот. Италија или “европскиот Вухан”, е најтешко погодена од епидемијата...
Коронавирус Свет

Во Италија тројца лекари починале од коронавирус, само во Бергамо има 50 заразени

CENTAR MKD
Во италијанската покраина Бергамо 50 лекари се заразени со коронавирус, а еден од нив починал, соопшти претседателот на Италијанската федерација на здравствените работници, Филипо Анџели....