Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : root_u0sbii7v

Бизнис

Поскапуваат горивата – нафтата ближи до 60 денари за литро

root_u0sbii7v
Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина денар по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата малопродажна цена на еуросупер БС-95 ќе...
Бизнис

АХВ: Во земјата нема небезбедно млеко и млечни производи

root_u0sbii7v
На македонскиот пазар нема пласирани небезбедни количини млеко и над 600 млечни производи на компанијата „Лакталис“ за кои француската влада соопштила дека се повлекуваат од...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Заев: Тероризмот не познава религии, иднината е во регионална заедничка стратегија за борба против насилните закани

root_u0sbii7v
Радикализацијата и насилниот екстремизам, кои водат кон тероризам, се врвни безбедносни приоритети на Република Македонија, нагласи премиерот Зоран Заев на состанокот со членовите на Комитетот,...
Свет

Путин и Ердоган согласни за Ерусалим, набргу продажба на „Ц-400“

root_u0sbii7v
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека одлуката на САД да го признаат Ерусалим како престолнина на Израел го дестабилизира Блискиот Исток, а турскиот претседател Реџеп...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Предновогодишна забава за децата од СОС Детско село

root_u0sbii7v
На 13 декември „Аликас вединг и ивент центар“ и СОС Детско село ќе организираат предновогодишна забава за децата од СОС Детско село. „Оваа празнична сезона...