34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

МАКЕДОНИЈА

Филипче изврши увид во градежните работи на новото крило на струмичката болница

CENTAR MKD
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска ја посети Општата болница во Струмица и изврши увид во градежните работи на новото крило во оваа Јавна здравствена...
МОЗАИК

Носи градник со големина К: „Градите ми го уништуваат животот, ги мразам“

CENTAR MKD
Австралијанката Шеридан Ларкман (23) има толку големи гради што не може да ги собере во инудстриски произведените градници. Градите почнале да и растат кога имала...
МОЗАИК

Овие ќесички ги фрлате во ѓубре, но кога ќе сфатите што се крие во нив, веќе нема да го правите тоа

CENTAR MKD
Малите вреќички со силик гел ги добивате секогаш кога купувате нови чевли, торби и слично. Наместо да ги фрлате, искористете ги бидејќи тие навистина можат...
МОЗАИК

Оваа билка ќе ви донесе благосостојба во Новата година

CENTAR MKD
Оваа билка со векови се користи во народната медицина, а многумина ја одгледуваат поради нејзиниот уникатен и декоративен изглед. Освен што има неверојатни лековити својства,...
МОЗАИК

Откако полицаецот му ги извадил лисиците, одлучил физички да се пресмета со него. Набзро зажалил! (Видео)

CENTAR MKD
Откако полицаецот му ги извадил лисиците, одлучил физички да се пресмета со него. Набзро зажалил! (Видео) Уморен од честите запирања од страна на полицијата, овој...
ЗДРАВЈЕ

Испијте го ова и ќе заспиете веднаш, убаво ќе спиете и ќе се разбудите свежи

CENTAR MKD
Милиони луѓе ширум светот се соочуваат со проблеми во спиењето секоја ноќ. Милиони луѓе патат од несоница, која негативно влијае на нивниот секојдневен живот. Меѓутоа,...
МОЗАИК

Русија ги има најчудните оружја. Ова се 10-те најзастрашувачки, а број 4 ќе ве остави без текст!

CENTAR MKD
Иако Русија денес можеби не се смета за толку голема воена сила како некогаш, откако Владимир Путин 2012 година повторно беше избран за претседател на...
МАКЕДОНИЈА

Полицијата влезе во Боговиње – многу приведени

CENTAR MKD
Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово во содејство со припадници на Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија, вчера (29.12.) спроведоа акциска...
МОЗАИК

Не му дале да јаде во ресторан зашто изгледал како бездомник, па повторно се појавил во Ферари

CENTAR MKD
Не му дале да јаде во ресторан зашто изгледал како бездомник, па повторно се појавил во Ферари Корисник на Јутјуб направил интересен експеримент и прикажал...
ЗДРАВЈЕ

Чудесна напивка: Го чисти телото и лечи дури 50 болести

CENTAR MKD
Истражувањата потврдиле дека овој чај има исклучителна улога во решавање на многу здравствени проблеми. Има позитивен ефект во случаи на деменција или рак. Главната состојка...