34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

МОЗАИК

На улица забележале нешто црно, а секунда подоцна сфатил зошто автомобилите запираат на другата страна

CENTAR MKD
Еден возач налетал на многу необична глетка. Кога се упатувал кон Националниот парк Монтана на улица пред себе здогледал нешто црно крзнено, а секунда подоцна...
МОЗАИК

Ги изгубила двете нозе во тешка несреќа – 10 години подоцна станала милионерка и го воодушевила светот

CENTAR MKD
Малата Киан Хонгјан живеела мирен и среќен живот со своето семејство во Кина. Кога имала само три години, се случило нешто што засекогаш и го...
SHOWBIZ

Како звучат најпознатите детски евергрини после 20 години во Божиќниот специјал на „Еден на Еден“ (Видео)

CENTAR MKD
Во недела во 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија ќе имате можност да го погледнете Божиќниот специјал со детски евергрини во најгледаното ток-шоу „Еден на...
МОЗАИК

Доставил пица во домот на две секси девојки, а тие почнале да се соблекуваат голи (Видео)

CENTAR MKD
Доставил пица во домот на две секси девојки кои го повикале да влезе, а потоа почнале да се соблекуваат голи… (Видео) Интернетот е преполн со...
МАКЕДОНИЈА

Премиерот Заев: Ги поддржуваме сите иницијативи што претставуваат значаен чекор напред во науката и особено во медицината

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска ги прими во посета д-р Горан Кунгуловски и д-р Иван Кунгуловски од компанијата „Биоинженеринг“, кои го...
МАКЕДОНИЈА

Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар и опожарено возило на патот Штип-Неготино

CENTAR MKD
Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар и опожарено возило на патот Штип-Неготино Сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар, на излез од село Камењане-Тетово од 18.30 часот е во прекин...
ЗДРАВЈЕ

Оваа напивка може да води во прерана смрт: Се работи за пијалак кој го користат речиси сите

CENTAR MKD
Напивката која многумина ја користат како прва помош против замор сериозно може да го загрози здравјето на организмот. Многумина сметаат дека оваа напивка не е...
МАКЕДОНИЈА

Премиерот Заев по средбата со деветгодишниот Јане Велковски: Веднаш ќе почне постапката за обезбедување на лекот „Спинраза“

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска го прими Јане Велковски, деветгодишното момче кое боледува од спинална мускулна атрофија (СМА), а кое беше...
SHOWBIZ

Падна смеење за сите пари: Погледнете го новогодишниот специјал на „Еден на Еден“ (Видео)

CENTAR MKD
Падна смеење за сите пари: Погледнете го новогодишниот специјал на „Еден на Еден“ (Видео) Во неделата на само неколку часа пред дочекот на најлудата ноќ...
ЗДРАВЈЕ

Го пиеме сите, а немаме појма колку е опасен, предизвикува рак!

CENTAR MKD
Алкохолот предизвикува најмалку седум видови карцином. Опасен е и по луѓето кои уживаат во мали или умерени количини, предупредуваат научниците. Според едно истражување објавено во...
МОЗАИК

Надзорна камера снимила дух како влегува во автомобил! Страшна снимка се шири на социјалните мрежи

CENTAR MKD
Надзорна камера снимила дух како влегува во автомобил! Страшна снимка се шири на социјалните мрежи Бизарна снимка која се појавила на една перуанска телевизија ги...
МАКЕДОНИЈА

Судењето на Груевски, Јанакиески и Трајковски за „ТНТ“ закажано за 24 јануари

CENTAR MKD
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поранешниот министер за транспрот и врски Миле Јанакиески и поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски...