16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Македонија

Зијадин Села: Сега имаме само двајца пратеници, еден отиде во ДУИ

CENTAR MKD
 Зијадин Села: Сега имаме само двајца пратеници, еден отиде во ДУИ Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на една средба со албанските печалбари во...
Showbiz

Тинејџер почнал да пее, а потоа членовите на жирито му рекле да го погледне седиштето покрај неговата мајка (Видео)

CENTAR MKD
Младиот талент Реубен Греј, верувал дека неговиот најголем фан, неговиот татко, нема да може да присуствува на аудицијата на која настапувал. 16-годишникот бил тажен бидејќи...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Филипче нов министер за здравство, Села излегува од Влада?

CENTAR MKD
Филипче нов министер за здравство, Села излегува од Влада? Венко Филипче најверојатно ќе биде предлогот на премиерот Зоран Заев до Собранието за нов министер за...
Здравје

Само една лажица и ќе го испразните стомакот за 2 минути – ќе ги исчистите и отровите од телото

CENTAR MKD
Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни...
Македонија

Шекеринска: Спремни сме за рационален компромис, ако не ни се загрозува идентитетoт

CENTAR MKD
Напорите за промовирање на либералната политика на Балканот ќе бидат запрени доколку на Македонија не и биде понудена цврста можност за членство во НАТО и...
Showbiz

Фолк пејачката Сања Ристеска објави видеозапис за темата „Ќе те полудам“

CENTAR MKD
Фолк пејачката Сања Ристеска го објави новиот видеозапис за песната „Ќе те полудам“ во кој се појавува со целосно изменет изглед кој ги воодушеви обожавателите....
Македонија

Грчката црква „се моли“ сестринската БПЦ да не и биде „мајка црква“ на МПЦ

CENTAR MKD
Светиот aрхиерејски синод на грчката црква на завчерашното заседание ја разгледал одлуката на БПЦ да го прифати барањето, како што се вели во соопштението, „на...
Технологија

Јапонците купуваат авион кој ќе лета 2.300 километри на час – еве како изгледа

CENTAR MKD
Јапонците купуваат авион кој ќе лета 2.300 километри на час – еве како изгледа (Видео) „Japan Airlines“ инвестирал 10 милиони долари во старт-ап компанијата „Boom...
Македонија

Нема реконструкција на Владата, в понеделник нови министри

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција со албанскиот колега Еди Рама во Поградец попладнево изјави дека нема да има реконструкција на македонската влада. Тој рече...