Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вратата била отворена, бездомник си заминал од менувачница со плен од 300.000 евра

Новогодишните празници стигнале порано за еден бездомник во Париз кој, како што се сомнева полицијата, сосема случајно си заминал од аеродром носејќи две кеси со околу 300.000 евра. Мажот одел низ складишните простории на аеродромот Шарл…

Амбасадата на САД загрижено праша: Има ли идеи за намалување на загадувањето?

Амбасадата на САД во Македонија денеска изрази загриженост поради големата загаденост на воздухот во Скопје и во земјава. Во својата објава на социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Твитер“ од aмбасадата прашаа „кои се вашите идеи за почист…

Напуштена срна била пронајдена без нога. Погледнете што овие кучиња направиле со неа…

Животот не бил лесен за Руди кога била малечка. Два дена откако била родена, странци ја одвеле на ветеринар бидејќи изгубила една нога. Немале појма како тоа се случило, но знаеле дека медицинската помош е единствена надеж да преживее.…

Уловиле риба тешка 411 килограми – колкаво е ова чудовиште? (Видео)

Сите добро знаеме дека сон на секој рибар е да улови што поголема риба. Повеќето луѓе можат да се пофалат со прилично мали улови, но постојат и такви на кои среќата им се насмевнува. Група луѓе го собориле светскиот рекорд откако…

НАСА објави сателитски снимки: Се создава нов остров во Тихи океан

НАСА објави сателитски снимки од создавање на нов остров во Тихи океан, кое го следи веќе три години. Снимката прикажува еволуција на целосно нов остров во јужен Пацифик, наречен Hunga Tonga-Hunga Ha’apai. Островот е формиран 2014…

Еве зошто никогаш не треба да претекнувате на слепо

Еве зошто никогаш не требад да претекнувате на слепо (Видео) Модерните автомобили поседуваат низа активни и пасивни безбедносни елементи кои се грижат за секое наше возење да заврши без тешки последици. Сепак, оваа технологија е…

Само една голтка наутро: Тенот е посвеж, изгледот подмладен, црниот дроб поздрав

Црниот дроб во нашиот организам има улога на фабрика за крв. Учевствува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага во зајакнување и стимулација на варењето во организмот. Црнот дроб исто така ја чисти крвта и ги елиминира сите…

Еве какво време не очекува наредниве денови

Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, по одделни котлини со појава на магла. Попладне, во ноќните часови како и во сабота претпладне ќе дува засилен јужен ветер. Под влијание на нов влажен бран в сабота од…

Ќе има смеење: Сашко Коцев гостин во „Еден на Еден“ (Видео)

Ве очекува одлично издание на „Еден на Еден“ во недела на „Канал 5“ во 18:50 часот. Домаќинот Жаре го угости популарниот актер Сашко Коцев, кој секогаш има што да каже, раскаже и прераскаже. Зборуваше за најновата улога која ја доби од…

Министерството за економија излезе со соопштение – еве што ќе се случува со евтината…

Во врска со информациите дека со предлог законот за енергетика евтината тарифа за граѓаните ќе биде укината, Министерството за економија како предлагач на законот ја информира јавноста дека со новото законско решение нема да се укине…

Убава вест за земјоделците – еве што обелодени министерот Николовски

Земјоделците на кои земјоделството им е основна дејност, и ќе имаат приход до еден милион денари, персоналниот данок кој во текот на годината ќе им се задржи, ќе им биде вратен во целост на крајот на годината, информираше денеска министерот…

Уште еден напад на кучиња со повредени го потресе Скопје

На 13.12.2017 година во 11,25 часот Џ.Б.(38) од населба Илинден пријавила дека истиот ден околу 07,30 часот додека се движела по ул.19 во населбата била нападната од страна на четири кучиња скитници, при што едно од кучињата ја каснало во…

Обид за убиство ја потресе Македонија

Полициската станица Гостивар поднесе кривична пријава против Е.Х.(32) од Гостивар поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело -“убиство во обид“. На 05-ти овој месец, околу 18,30 часот во Гостивар, на улица “Тоде…

Апсење на скопскиот аеродром

На 14.12.2017 година во 01,40 часот на граничниот премин аеродром “Александар Велики“ Скопје на влез во Република Македонија со воздухоплов од Србија допатувал Л.А.Е. (57) од Белгија со белгиска патна исправа и дозвола за привремен престој…

Имал лошо претчувство во врска со овој камион, па ја извадил камерата и го снимил ова…

Имал лошо претчувство во врска со овој камион, па ја извадил камерата и го снимил ОВА! Имал лошо претчувство во врска со овој камион, па ја извадил камерата. Она што го снимил… НЕВЕРОЈАТНО! Погледнете го видеото……

Ручек за 5 минути: Рецептот кој го прегледале над 40 милиони луѓе

Ако немате идеја што да направите за ручек, ви пренесуваме едноставен рецепт за брз, но вкусен оброк. Состојки: компири; масло за готвење; јајца; брашно; сол; бибер; шунка; кашкавал Подготовка: Сварете компир во лушпа, па излупете…

Ова се новите возила на македонската полиција (Фото)

Македонската полиција денеска доби квалитетна опрема со која ги зголеми своите капацитети, а со тоа и безбедноста на границите на Република Македонија, рече министерот Оливер Спасовски на денешното доделување на донацијата од Европската…

Еве од кога да очекувате снег

До петок ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, а се уште ќе има и појава на магла по одделни котлини. Под влијание на нов влажен бран в сабота и ноќта кон недела ќе има врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во…

Најгледаната емисија за оваа сезона: Гостуваат Игор Џамбазов и Елена Ристеска (Видео)

Во неделата во „Еден на Еден“ имавте можност да го гледате гостувањето на легендарниот Игор Џамбазов, но и на една од нашите најубави пејачки, Елена Ристеска. Според статистиките, емисијата со Игор и Елена беше најгледана за оваа сезона.…

Најмоќниот еликсир за зимските денови – лечи анемија, импотенција, главоболка, чир…

Овој рецепт ќе ви помогне кај многу здравствени тегоби! За подготовка ви се потребни: половина килограм квалитетен ливадски мед, половина килограм мелени ореви и еден лимон. Состојките треба да ги измешате во тегла во која ќе го…
error: Соддржината е заштитена.