10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Светските медиуми пишуваат за бруталноста на хунтата

CENTAR MKD
Германските медиуми пренесуваат за политичкиот прогон на оперскиот великан Игор Дурловски. Пишуваат за политичкиот прогон, репресивноста и реваншизмот кој се врши во Македонија под капата...
МОЗАИК

Ова изгледа како нормално селфи, но позадината е вознемирувачка!

CENTAR MKD
Селфито на овој пар на прв поглед изгледа како обична фотографија на маж и жена. Меѓутоа, ако погледнете малку подобро ќе забележите нешто навистина вознемирувачко...
МОЗАИК

Само во Кина: Израснала џиновска печурка од десет килограми!

CENTAR MKD
Сан Гуофенг, уметник од Кина пронашол џиновска печурка, со големина на чадор и ја споделил таа радост на интернет. Гуофенг пребарувал низ фармите во Кина...
МОЗАИК

Направил дупка во мразот, а потоа запалил кибрит. Она што следело ќе го гледате со чудење (видео)

CENTAR MKD
Метанот е безбоен плин. Се развива во бари од органски материи. Метанот може да се најде во сите делови од светот, а во продолжение погледнете...
МОЗАИК

Еве што се случува кога нуклеарна бомба ќе експлодира под земја

CENTAR MKD
Еве што се случува кога НУКЛЕАРНА БОМБА ќе експлодира под земја Американското министерство за енергетика во неколку наврати го има искористено овој начин за создавање...
МОЗАИК

Ставил исечен домат во саксија со земја: Погледнете што се случило после 2 недели! (видео)

CENTAR MKD
Пролетта и официјално пристигна. Се` повеќе луѓе планираат да го искористат слободното време средувајќи ја градината. Засадуваат цвеќиња, овошје, зеленчук и се радуваат на деновите...
МОЗАИК

Ставил цигла во машина за перење и ја поставил на трамбулина. Никогаш немате видено вакво нешто! (видео)

CENTAR MKD
Ставил цигла во машина за перење и ја поставил на трамбулина. Никогаш немате видено вакво нешто! Погледнете го овој вирален хит кој има повеќе од...
ЛОКАЛНО

„Куќичката на Дедо Мраз“ за донации во Битола ќе биде отворена денеска

CENTAR MKD
Петта година по ред од 24 до 30 декември, Битола традиционално ќе ја живее новогодишната приказна во препознатливата „Куќичка на Дедо Мраз“ (дрвената куќичка наспроти...
КУЛТУРА

(Видео) Критичарите се согласни дека ова е најлошиот филм за 2017 година

CENTAR MKD
Критичарите ја оценија футуристичкaта драма „Брајт“ (Bright) со Вил Смит како најлош филм за оваа година. На веб-страницата за филмски рецензии „Ротен томејтос“, „Брајт“ има...
МАКЕДОНИЈА

Џафери им го честита Божик на католиците

CENTAR MKD
Претседателот на собранието, Талат Џафери им го честита големиот христијански празник, Христовото раѓање – Божиќ на припадниците на Католичката вероисповед. „Овој голем христијански празник и...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Алијанса за Албанците денеска најверојатно ќе донесе одлука дали ќе остане во владата

CENTAR MKD
Централното Собрание на Алијансата за Албанците денеска ќе одлучува дали ќе остане во Владата или не. Централното Собрание во Гостивар треба да го одржи својот...
МОЗАИК

Бездомник зел неколку цевки за одвод и ги составил. Она што следи ќе ве воодушеви!

CENTAR MKD
Дека вистинските музичари се многу иновативни кога се во потрага по нов звук, доказ е и следното видео. Имено, еден бездомник дошол на генијална идеја....
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Груевски најави закон за амнестија за настаните од 27 април

CENTAR MKD
Досегашниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од говорницата на Конгресот на партијата најави дека ќе биде поднесен закон за амнестија за настаните од 27 април....
МОЗАИК

Прво ќе помислите дека е луда, но кога ќе погледнете зошто го направи ова, ќе се растопите!

CENTAR MKD
Прво ќе помислите дека оваа девојка е луда бидејќи се провлекува во толку тесен простор, но кога ќе видите зошто го направила тоа ќе останете...
МАКЕДОНИЈА

Арбен Таравари со остра порака до Зоран Заев – еве што напиша на фејсбук

CENTAR MKD
Поранешниот министер за здравство Арбен Таравари, а актуелен градоначалник на Гостивар, со жестоки зборови му се обрати на премиерот Заев и неговите тврдења дека Алијансата...