Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Оваа жена почнала да копа огромна дупка… Кога сфатиле за што се работи, останале изненадени!

CENTAR MKD
Секој уште на рана возраст учи дека треба да ги почитува постарите. Значи, кога ќе видите постара личност на која и треба помош, треба да...
Мозаик

Сакал да украде мобилен телефон од човек кој заспал на клупа. Ова ќе го помни додека е жив!

CENTAR MKD
Комичарот Том Маб смислил една луда местенка со помош на скап мобилен телефон. Тој сакал да намами крадци кои ќе се обидат да го украдат...
Мозаик

Овој полицаец дошол на погреб облечен како Спајдермен. Причината ќе ви го скрши срцето

CENTAR MKD
Дамон Кол е полицаец кој примил повик за исчезнато петгодишно момче по име Џошуа Гарсија. Кога стигнал на местото, го пронашол малото момче во базен....
Мозаик

Страшни врисоци, судир и исчезнување: Доживејте ја една од најголемите светски трагедии во реално време

CENTAR MKD
Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне под површината на морето. За...
Свет

Исламската држава се закани дека ќе праќа борци на лични адреси на американски воени лица

CENTAR MKD
Членови на Исламската држава во нова заканувачка видеоснимка тврдат дека успеале да хакираат компјутери на американската војска и Стејт департментот и дека ќе испратат убијци...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Јанева: Се надевам дека по истекот на мандатот, СЈО ќе се припои кон Јавното обвинителство

CENTAR MKD
Се надеваме дека ќе бидат донесат соодветни законски решенија со кои ќе се овозможат услови по изминување на мандатот пропишан со законот, во 2020 година...
Македонија

Врие во ВМРО ДПМНЕ – На само неколку дена пред конгресот пресврт во опозициската партија

CENTAR MKD
Високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат за нелегитимен и нетранспарентен процес за изборот на претседател на партијата. Во отворено писмо, бараат одлагање на конгресот за февруари,...
Свет

Трамп ќе мора да се соочи со реалноста и да се прилагоди на кинескиот развој

CENTAR MKD
Кинеските државни медиуми објавија дека американско-кинеските односи ќе бидат под „поголем притисок“ по одлуката на американскиот претседател, Доналд Трамп, да го означи Пекинг како ривал....
Свет

Возот кој излета во САД се движел со брзина двапати поголема од дозволената

CENTAR MKD
Патничкиот воз кој вчера излета од пруга додека преминувал преку надвозник во сојузната држава Вашингтон, возел со брзина двапати поголема од дозволената, покажа истрагата. Во...
Македонија

На коловозите остатоци од кашест снег, АМСМ апелира за внимателно возење

CENTAR MKD
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно влажни коловози, а во западнитот дел од државата наместа со остатоци од кашест снег, по интервенција...