Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Македонија

„Фејсбук“ ја призна Македонија во име на Ципрас

CENTAR MKD
„Заеднички изјави со македонскиот премиер Зоран Заев“, гласеше на англиски постот на официјалниот фејсбук-профил на грчкиот премиер Алексис Ципрас што се однесуваше на прес-конференцијата во...
Македонија

Паднало на час Физичко – Нови детали за детето кое почина на операција на Клиника

CENTAR MKD
Момче од 15 години починало додека го оперирале на Клиниката за Трауматологија. Според најновите податоци до кои дојде НОВА, момчето паднало на час физичко, и било...
Мозаик

Се сеќаватe ли на Ранду?! Еве како изгледа денес актерот од познатата серија Касандра! (фото)

CENTAR MKD
Сигурно се сеќавате на Ранду, човекот кој го водеше циркузот и фрлаше ножеви во популарната серија Касандра, но како изгледа денес? Касандра беше неговата ветена...
Мозаик

Учителка после 25 години оди во пензија. Она што го направиле нејзините ученици е незаборавно…

CENTAR MKD
Учителката Маргарет со 62 години отишла во заслужена пензија. Нејзините ученици од основно школо во Велс одлучиле да ја испратат на посебен начин…...
Мозаик

Кога го купила ова ужасно место, сите мислеле дека направила голема грешка. Сега сите се љубоморни на неа!

CENTAR MKD
Реновирањето на домот не е едноставна задача, посебно кога купувате стар дом како оваа жена. Но, таа видела нешто посебно во оваа мала куќа и...
Македонија

Македонија плаче: Почина 15 годишно момче во скопска клиника сред операција

CENTAR MKD
Петнаесетогодишно момче ноќеска починало при вовед во анестезија во тек на операција на Клиниката за трауматологија, потврдија за НОВА на Хируршките клиники. Момчето било донесено како итен...
Македонија

„Санте плус“: Констатираните недостатоци беа од административнa природа

CENTAR MKD
онстатираните недостатоци се само од административно-сметководствена природа и беа остратени уште во текот на денешниот ден, реагираат од приватната болница „Санте плус“ кога добија забрана...
Мозаик

Зел моторна пила и почнал да сече старо стебло. Кога завршил, сите останале без зборови

CENTAR MKD
Овој човек имал старо стебло во дворот. Наместо да го отсече и отстрани, тој зел моторна пила и направил вистинско ремек-дело. Кога почнал со работа,...
Мозаик

Видео: Вака изгледа борба со огнот од перспектива на пожарникарите!

CENTAR MKD
Благодарение на пожарникарите од Калифорнија кои пред неколку дена снимија своја интервенција, сега конечно можеме да видиме како тие го гледаат гаснењето. Погледнете го видеото:...
Мозаик

ТОј може да го паркира автомобилот каде сака: Пајакот не може да го подигне! (видео)

CENTAR MKD
Непрописно паркиран мајбах не бил подигнат, бидејќи едноставно пајакот не можел да се справи со неговата тежина.   Вработените во службата за непрописно паркирање во...
Македонија

Сообраќајот по претежно суви коловози

CENTAR MKD
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, а наместа влажни на планинските осојничави места. АМСМ препорачува внимателно возење, приспособена брзина на движење...