14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Свет

Џакарта: 80.000 демонстранти против одлуката на Трамп

CENTAR MKD
Илјадници луѓе денеска одржаа протест во главниот град на Индонезија поради одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим како престолнина на Израел....
Македонија

Без струја утре дел од жителите на Ѓорче, Карпош и Центар

CENTAR MKD
Без електрична енергија утре по неколку часа ќе бидат дел од жители на Ѓорче Петров, Карпош и Центар поради закажани технички зафати на ЕВН Македонија...
Мозаик

Година дена се жалел на болки во градите: Кога докторите го прегледале, доживеале непријатно изненадување

CENTAR MKD
Хорасио Родригез (42) се жалел на болки во градите, искашлувал крв и нагло губел тежина. Докторите прво му рекле дека има воспаление на белите дробови,...
UncategorizedМозаик

Ставиле риба на минус 35, па ја вратиле во обична вода: Што мислите, дали преживеала?

CENTAR MKD
Група момчиња на бизарен начин одлучиле да проверат колку издржливи се рибите. Така зеле една риба и ја ставиле во вода чија температура била –...
Мозаик

Како во шпанска серија: Ќерка на слугинка наследила три милиони евра од татко и`

CENTAR MKD
Приказните во кои ќерка на слугинка наследува милиони досега можеа да се слушнат само во латиноамериканските сапуници. Меѓутоа, тоа се случува и во „вистинскиот живот“....
Мозаик

И Северна Кореја има свои специјалци: Погледнете што можат да направат… (видео)

CENTAR MKD
На снимката која е поставена на интернет се гледа пеколен тренинг на специјалните трупи кои, како и се` останато во Северна Кореја, се под команда...
Мозаик

Само неколку луѓе на светот ја имаат „линијата на животот“ на раката: Дали сте меѓу нив?

CENTAR MKD
Постои теорија дека луѓето кои имаат паралелен склад на „линијата на животот“ на дланката, се неверојатно среќни. Невољи и несреќи никогаш не им се случиле,...
Мозаик

Таа е најмладата баба во Русија, а нејзините години ќе ве изненадат!

CENTAR MKD
Наталиа Книазкова само што стана најмлада баба во Русија. Со само 29 години е мајка на четири деца, а нејзината најстара ќерка само што родила...
Мозаик

Поставил камери во куќата, а она што го забележале ќе ви ја заледи крвта

CENTAR MKD
Живееме во модерно доба во кое знаењето и технологијата наизглед ги имаат сите одговори, но за некои работи не постои објаснување. Едно од прашањата кои...