Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Измешала прашок за пециво и детергент за садови, она што го добила е изненадувачко!

CENTAR MKD
На популарниот Јутјуб канал WhatsUpMoms, пронајдовме интересен и едноставен совет со чија помош може да направите гигантски меурчиња од сапуница. Се` што ви е потребно...
Македонија

(Видео) Шест разголени девојки од излог утревечер ќе разговараат со публиката

CENTAR MKD
Шест провокативно облечени девојки утревечер од излози на булеварот Св. Климент Охридски на скопјани ќе им нудат сексуални услуги. Секоја ќе има свој излог и...
Свет

Тлото не мирува: Разорен потрес од 6.5 степени ги преплаши жителите на познатиот остров Јава

CENTAR MKD
Земјотрес со јачина од 6,5 степени по Рихтер бил регистриран на брегот на индонезискиот остров Јава, објави американскиот Геолошки институт. Како што е соопштено, епицентарот...
Македонија

Убиен познат македонски боксер

CENTAR MKD
Во Сирија е убиен уште еден Албанец од Македонија, објавија медиуми на албански јазик во Македонија. Според информациите, станува збор за скопјанецот со презиме Адеми,...
Македонија

Лесно до бугарски пасош – се менуваат правилата, илјадници македонци веќе добиле бугарски документи

CENTAR MKD
Од 2001 година, 71 524 лица добиле бугарско државјанство во Република Македонија. Ова го изјави потпретседателката на Бугарија, Илиана Јотова, на средба во бугарската амбасада...
Свет

Путин и Трамп разговараа на телефон

CENTAR MKD
Претседателот на Русија, Владимир Путин и американскиот претседател, Доналд Трамп разговараа на телефон, потврди Кремљ. Тема на разговорите била ситуацијата во врска со нуклеарната програма...
Македонија

Министерот Шапуриќ во работна посета во Гевгелија

CENTAR MKD
Минстерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување инвестициска клима за домашни компании, Зоран Шапуриќ, вчера беше во посета на Општина Гевегелија, каде што оствари...
Македонија

Се формира координативно тело за борба против загадувањето

CENTAR MKD
Договорено е формирање координативно тело за борба против загадувањето во кое би учествувале сите скопски општини, Град Скопје и  Министерството за заштита на животна средина...
Македонија

Османи: Македонија заслужува напредок во интеграциите кон ЕУ и НАТО

CENTAR MKD
Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со италијанските сенатори Ванино Кити и Пјетро Лиуци, кои се и претставници на Комисијата...
Македонија

Силување близу школо ја потресе Македонија – ја зел за време на одморот и ја однел кај стадионот, а потоа сексуално ја нападнал

CENTAR MKD
Шестнаесетгодишна малолетничка била силувана на градскиот стадион во Виница. Во МВР било пријавено дека таа заминала на настава во средно училиште, од каде што за...
Македонија

Одржан прв состанок на министерите за животна средина во рамките на Енергетската заедница

CENTAR MKD
Во Приштина се одржа 15-от министерски состанок на државите потписнички на Енергетската повелба каде се постави визијата за политиката за клима и енергија за периодот...
Македонија

Скопје првпат ќе добие девојки во излог

CENTAR MKD
Граѓанската иницијатива за заштита и унапредување на правата на сексуалните работници „Стар-стар“ в сабота ќе го одбележи Меѓународниот ден за борба против насилството врз сексуалните...
Свет

Една третина од оружјето од САД и Арабија за Сирија завршило кај ИД

CENTAR MKD
Организацијата за контрола на оружјет, Си-еј-ар тврди дека оружје обезбедено од САД и Саудиска Арабија за сириската опозиција често завршувало во рацете на терористичката организација...
Култура

Поетесата Надица Лешникоска е годинашен лауреат на наградата „Бели мугри“

CENTAR MKD
Годинашен лауреат на наградата „Бели мугри“ за млад автор до 35-годишна возраст што ја доделува Домот на културата „Кочо Рацин“ од Скопје е младата македонска...
Македонија

Заедничка седница на владите на Македонија и Албанија во Поградец

CENTAR MKD
Владите на Македонија и Албанија денеска во Поградец ќе ја одржат првата заедничка меѓувладина седница. Попладнево албанскиот премиер Еди Рама и владините претставници на  Албанија...
Македонија

Откажани повеќе летови на скопскиот аеродром „Александар Велики“

CENTAR MKD
Поради маглата откажани се повеќе летови на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Во текот на ноќта и утрово откажани се слетувања и полетувања на десетина летови....