15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Свет ТОП ВЕСТИ

Трамп до Ким Ѓонг-ун: Моето копче за нуклеарно оружје е поголемо и помоќно

CENTAR MKD
Американскиот претседател Доналд Трамп возврати на новогодишната честитка на севернокорејскиот лидер Ким Ѓонг-ун, при што му порача дека и тој имал копче за нуклеарно оружје....
Свет ТОП ВЕСТИ

Трамп се закани дека ќе ја укине помошта за Палестина

CENTAR MKD
Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе ја спречи паричната помош за палестинските власти и објави дека се чини дека блискоисточниот мировен процес ќе...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Снег ќе го прекрие овој дел од Македонија – еве со каква информација излегоа синоптичарите

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој поизразен ќе биде по должината на...
Мозаик

Наредила дрвени плочи на стариот под. Крајниот резултат ќе ве воодушеви!

CENTAR MKD
Кога помислувате на реновирање на домот, тогаш често мислите на некои луксузни надоградби. Овој пар докажал дека за фантастично освежување на домот не се потребни...
Мозаик

Изгледа како обична мала куќичка, но кога ќе ја видите нејзината внатрешност ќе останете без текст

CENTAR MKD
Кога ќе слушнете дека некој живее во пештера, тоа обично не звучи добро. Сепак, следното видео докажува дека пештерите веќе не се живеалиште само за...
Мозаик

Инструкторот ја оставил жената сама во автомобилот, а таа направила нешто незамисливо (видео)

CENTAR MKD
Кога инструкторот ќе се увери дека ученикот знае како да управува со автомобил, тогаш го остава сам да кружи по полигонот. Тоа е грешката која...