15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Што можете да направите од обична четка за заби? (видео)

CENTAR MKD
Понекогаш потребна е само мала креативност за од секојдневни работи да направите вистински уметнички дела. Во продолжение погледнете што се` можете да направите од најобични...
Мозаик

На прв поглед изгледа како обична куќа, но погледнете што се наоѓа под неа…

CENTAR MKD
Многу држави и градови имаат свои препознатливи симболи. САД го имаат Кипот на слободата, Франција ја има Ајфеловата кула, Египет ги има пирамидите… Некои места,...
Мозаик

Влегол во ноќен клуб со пиштол во рака. Добро внимавајте на обезбедувачот… (видео)

CENTAR MKD
Обезбедувањето во ноќните клубови обично е ангажирано за проверка на идентификација, како и да прекине евентуална тепачка. Сепак, овој човек направил многу повеќе отколку што...
Мозаик

Оваа жена ќе ве воодушеви, но и ќе ве натера да размислите каков човек сте

CENTAR MKD
Ова видео доаѓа од Турција, а во него учествуваат неколку лица во супермаркет. Ситуацијата станала напната кога купувачот на каса видел жена бездомничка, и почнал...
Мозаик

Бебе постојано се чешало по вратот. Три недели подоцна ова излегло од него! (видео)

CENTAR MKD
Арон и Ема Витингтон од американската сојузна држава Канзас се среќни родители на малата Мја. Но, кога нивното бебе имало 7 месеци, добило висока температура...
Мозаик

Делот од телото кој прв го миете кога се туширате открива каква личност сте

CENTAR MKD
Делот од телото кој прв го миете открива какви сте! Прочитајте, интересно е. Многумина потврдија дека ова навистина функционира, уверете се во тоа… Коса Уметничките...
Мозаик

Пет генијални трикови: За секој проблем постои генијално решение! (видео)

CENTAR MKD
За секој проблем во секојдневниот живот постои генијално решение. Ви пренесуваме пет најдобри. Во ова видео ќе видите како со помош на секојдневни предмети можете...
Мозаик

Кога ја погледнале фотографијата ќе паднеле во несвест: Што е тоа што од грмушките ги набљудува овие момчиња?!

CENTAR MKD
Група млади извидници од Белгија на Фејсбук споделиле фотографија од која ќе ве фати страв. Имено, на таа слика зад едно момче може да се...
Мозаик

Момче забележало човек кој сака да се убие: Му го спасило животот со само три зборови!

CENTAR MKD
Приказната за момчето, кое со само три зборови му го спасило животот на странец, трогна илијадници луѓе ширум светот. Фотографијата на Џеми Харингтон од Даблин...
Мозаик

Градоначалникот забрани пуштање турбо фолк во неговиот град: За оние кои не почитуваат казни до 50 евра!

CENTAR MKD
Претседателот на западната бугарска општина Копривштица Генчо Герданов забранил пуштање на новокомпонирана фолк музика за време на траењето на Националниот совет на бугарската национална уметност....
Мозаик

Го мразел својот сиромашен татко, а тогаш ја открил неговата голема тајна (видео)

CENTAR MKD
Трогателен краток филм од Сингапур раскажува за синот кој го мразел својот сиромашен и неуспешен татко додека не ја открил неговата тајна. Која е тајната...