36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Работејќи на фарма забележал дупка во земјата. Кога го спуштил својот син внатре, доживеал најголемо изненадување на животот!

CENTAR MKD
Иако можеби ќе ви звучи како нешто од научнофантастичен филм, ова навистина се случило уште далечната 1835 година. Имено, еден англиски фармер работел на поле,...
Мозаик

Се оженил со девојката, отишле на „меден месец“, а потоа толку се преплашил што веднаш ставил крај на бракот

CENTAR MKD
Еден маж толку се преплашил што одлучил веднаш да се разведе од сопругата со која штотуку се венчале… Мажот од Саудиска Арабија се развел после...
Мозаик

Спуштајќи се низ планина, видел коњ заглавен во снегот. Она што го направил ќе ви ја врати вербата во луѓето!

CENTAR MKD
После првата снежна бура оваа сезона, сноубордерот Рафаел Пеасе и неговиот пријател тргнале на првото спуштање низ падините во чилеанските Анди.   Нивниот сноуборт излет...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Почина Стамен Филипов

CENTAR MKD
На 74 години почина Стамен Филипов, правник во пензија, човекот што поднесе најмногу иницијативи пред Уставен суд за преиспитување на уставноста на многу закони и...
Мозаик

Хорор во детска соба: Поставиле камера каде што им спијат децата и доживеле вистинско изненадување!

CENTAR MKD
Две деца им рекле на родителите дека не сакаат да спијат во собата во поткровјето. Не знаеле зошто, но едноставно им било неудобно. После ова,...
Мозаик

Финта: Еве како да помножите троцифрени броеви без калкулатор! (видео)

CENTAR MKD
Погледнете го овој јапонски начин на множење броеви, со чија помош ќе можете без калкулатор да множите двоцифрени, троцифрени броеви… Нема да имате потреба за...
Мозаик

Зел обично пластично шише и почнал да го сече на парчиња. Она што го направил ќе ве воодушеви

CENTAR MKD
Популарниот Јутјубер Dave Hax многупатни не воодушеви со своите едноставни, но фантастични идеи. Овој пат ви донесува едноставен трик како пластично шише да претворите во...
Мозаик

Нема да верувате кога ќе погледнете како оваа девојка украла цел сет златни ланчиња од златарница! (видео)

CENTAR MKD
Сите знаеме дека крадците се многу снаодливи луѓе. Не сме сигурни колку долго „коваат“ план за кражба, но сигурно ги планираат и најситните детали. Најдобар...
Uncategorized

Овој полицаец им ги спаси животите на возачите (видео)

CENTAR MKD
Овој полицаец стана херој од прометните улици во Кина. Имено, се појави снимка од надзорни камери, на која се гледа полицаец кој се обидува на...
Uncategorized

Тренер на неверојатен начин спасил девојче од сигурна смрт!

CENTAR MKD
Една млада 11-годишна гимнастичарка можела да доживее голема несреќа, доколку покрај неа не бил нејзиниот тренер, кој ја спасил во последен момент. Погледнете што се...
Мозаик

НАИЗГЛЕД ОБИЧНА БРАНА КРИЕ ФАСЦИНАНТНА ТАЈНА: Многу внимателно погледнете, нешто се крие

CENTAR MKD
НАИЗГЛЕД ОБИЧНА БРАНА КРИЕ ФАСЦИНАНТНА ТАЈНА: Многу внимателно погледнете, нешто се крие… Погледнете добро, нешто се крие на сликите…...