Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Застанал пред огромен бик и почнал да го предизвикува. Тоа му била најголемата грешка во животот!

CENTAR MKD
Сите добро знаеме дека постојат многу причини зошто никогаш, ама баш никогаш, не е паметно да предизвикувате бик. Покрај фактот што сте само неколку метри...
Мозаик

Ако мислите дека знаете што е вистинска зима, многу се лажете! Тука не би издржале ниту еден ден!

CENTAR MKD
Овој викенд, многу делови од САД се погодени од рекордно ниски температури за ова доба од годината. Кога нешто такво ќе се случи, веднаш следи...
Мозаик

Бил целосно прекриен со крлежи кои му ја пиеле крвта. Кога ќе видите како изгледа денес, ќе се расплачете!

CENTAR MKD
Кога волонтер од една организација за заштита на животните во Грција го видел ова куче во Атина бил шокиран. Очигледно дека кучето долго време лутало...
Мозаик

Две момчиња копале низ двор кога го откриле ОВА! Но, тука не е крајот на приказната

CENTAR MKD
Што е најневеројатното нешто кое може да го пронајдете во својот двор? На пример да земете детектор за метал, веројатно би пронашле некоја стара монета....
Мозаик

Често се лутите и се навредувате? Прочитајте го ОВА и тргнете го товарот од душата!

CENTAR MKD
Еден ученик го прашал својот учителот: „Вие сте толку мудри, секогаш добро расположени и никогаш не се лутите. Помогнете ми и мене да станам ваква...
Мозаик

Сите знаеме дека селотејпот е корисен, но дали знаевте дека со него може да го направите ова

CENTAR MKD
Сите знаме дека селотејпот е многу корисен во домаќинствата. Но, дали знаевте што се може да направите со самолеплива трака? Погледнете и споделете со пријателите:...
Мозаик

Мислите дека ги знаете сите сообраќајни правила за кружен ток: ова се најчестите грешки (видео)

CENTAR MKD
Кружните токови до неодамна беа непознати за македонските возачи. И денес, иако се во употреба повеќе години, многумина не сфаќаат како треба да се вози...