18 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Дали нешто се сменило? – Она што пред 2.000 години го напишал ЦИЦЕРОН е изненадувачко!

CENTAR MKD
Цицерон се смета за еден од најголемите умови на антички Рим. Тој ги запозна Римјаните со најважните филозофски учења, создавајќи го латинскиот филозофски речник. Но,...
Мозаик

Жената за која Тито не зборувал: Љубов која се гасела долго и болно!

CENTAR MKD
Јосип Броз во друштво на пријателите и пред телевизиските камери, со задоволство се потсетувал на деновите од младоста, но никогаш не зборувал за својата прва...
Uncategorized

Внимателно гледајте во автомобилот. Ќе се изнадите од тоа што се случува пред вашите очи!

CENTAR MKD
Произведувачот на автомобили Шкода направи маркетинг кампања која едноставно е генијална.     На видеото подолу ќе видите сина Фабиа паркирана на улица. Се` што...
Мозаик

Често се лутите и се навредувате? Прочитајте го ова и тргнете го товарот од душата!

CENTAR MKD
Еден ученик го прашал својот учителот: „Вие сте толку мудри, секогаш добро расположени и никогаш не се лутите. Помогнете ми и мене да станам ваква...
Мозаик

Момче го исшарало ѕидот во дневната соба. Она што го направила неговата мајка е сјајно!

CENTAR MKD
Децата често знаат да прават работи кои се стресни за родителите. Често притоа страдаат парчиња мебел, но и ѕидови. Ова момче зело боици и го...
Мозаик

Измешала прашок за пециво и детергент за садови, она што го добила е изненадувачко!

CENTAR MKD
На популарниот Јутјуб канал WhatsUpMoms, пронајдовме интересен и едноставен совет со чија помош може да направите гигантски меурчиња од сапуница. Се` што ви е потребно...
Македонија

(Видео) Шест разголени девојки од излог утревечер ќе разговараат со публиката

CENTAR MKD
Шест провокативно облечени девојки утревечер од излози на булеварот Св. Климент Охридски на скопјани ќе им нудат сексуални услуги. Секоја ќе има свој излог и...
Свет

Тлото не мирува: Разорен потрес од 6.5 степени ги преплаши жителите на познатиот остров Јава

CENTAR MKD
Земјотрес со јачина од 6,5 степени по Рихтер бил регистриран на брегот на индонезискиот остров Јава, објави американскиот Геолошки институт. Како што е соопштено, епицентарот...
Македонија

Убиен познат македонски боксер

CENTAR MKD
Во Сирија е убиен уште еден Албанец од Македонија, објавија медиуми на албански јазик во Македонија. Според информациите, станува збор за скопјанецот со презиме Адеми,...
Македонија

Лесно до бугарски пасош – се менуваат правилата, илјадници македонци веќе добиле бугарски документи

CENTAR MKD
Од 2001 година, 71 524 лица добиле бугарско државјанство во Република Македонија. Ова го изјави потпретседателката на Бугарија, Илиана Јотова, на средба во бугарската амбасада...
Свет

Путин и Трамп разговараа на телефон

CENTAR MKD
Претседателот на Русија, Владимир Путин и американскиот претседател, Доналд Трамп разговараа на телефон, потврди Кремљ. Тема на разговорите била ситуацијата во врска со нуклеарната програма...
Македонија

Министерот Шапуриќ во работна посета во Гевгелија

CENTAR MKD
Минстерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување инвестициска клима за домашни компании, Зоран Шапуриќ, вчера беше во посета на Општина Гевегелија, каде што оствари...
Македонија

Се формира координативно тело за борба против загадувањето

CENTAR MKD
Договорено е формирање координативно тело за борба против загадувањето во кое би учествувале сите скопски општини, Град Скопје и  Министерството за заштита на животна средина...
Македонија

Османи: Македонија заслужува напредок во интеграциите кон ЕУ и НАТО

CENTAR MKD
Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со италијанските сенатори Ванино Кити и Пјетро Лиуци, кои се и претставници на Комисијата...
Македонија

Силување близу школо ја потресе Македонија – ја зел за време на одморот и ја однел кај стадионот, а потоа сексуално ја нападнал

CENTAR MKD
Шестнаесетгодишна малолетничка била силувана на градскиот стадион во Виница. Во МВР било пријавено дека таа заминала на настава во средно училиште, од каде што за...