-2.1 C
Скопје
21. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!

Author : CENTAR MKD

Мозаик

Внимание: Месар со 11-годишно искуство вели дека дел од меленото месо не смеете да го купувате – еве зошто

CENTAR MKD
На социјалните мрежи се шири текст за лошото мелено месо кое наводно може да се најде во продажба. Текстот наводно го напишал месар кој има...
Мозаик

Не го предал испитот веднаш, па професорот го одбил. Она што го направил овој студент ќе ве остави без текст (видео)

CENTAR MKD
Да се биде студент не е ни малку лесно. Кога доаѓате на испит и ќе го завршите порано, а без причина останувате на место, од...
Мозаик

Џиновски волк седнал покрај неа. Погледнете што се случува кога ќе го погали!

CENTAR MKD
Волците се познати како агресивни и опасни животни, но секогаш постојат исклучоци како што е Кекоа. Тој ги сака луѓето, а особено девојката Даниеле. Седнал...
Македонија

Апсење на скопсккиот аеродром – со лисици на рацете заврши С.М. објави полицијата

CENTAR MKD
На 15.12.2017 година во 20.00 часот на Граничен премин Аеродром „Александар Велики“-Скопје, од Холандија преку Истанбул со реадмисија допатувал С.М. (21) од Куманово. По извршена...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Шекеринска за „Гардијан“: Следната година за Македонија е клучна

CENTAR MKD
Лидерите на новоформиранара Влада во Македонија предупредуваат дека напорите за промовирање на либералната политика на Балканот ќе бидат запрени доколку на Македонија не и биде...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Одлична вест за учениците: Зимскиот распуст може да почне порано

CENTAR MKD
Министерството за образование не ја исклучува можноста зимскиот распуст да започне порано поради загаденоста на воздухот, објавува факултети.мк. – Ако се утврди потребата, ќе размислиме за...
Македонија

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата

CENTAR MKD
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Регионалниот пат Р-2332 (Трпејца – Царина) низ националниот парк Галичица се затвора за сите видови...
Свет

Опозицијата и денеска ќе протестира пред затворот во Шуто Оризари

CENTAR MKD
ВМРО-ДПМНЕ најави протести во 16 часот пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари каде ќе има повеќе обраќања пред присутните. Преку соопштение испратено до јавноста,...
Свет

Хрватска: Покрената истрага против шест офицери на поранешната ЈНА

CENTAR MKD
Покрената е истрага против шесторица пензионирани офицери на поранешна ЈНА, осомничени за напад на Бански двори во 1991 година, пренесуваат хрватските медиуми. Во истрагата опфатени...
Свет

Тага до небо: Познатиот бизнисмен и сопственик на моќна компанија е пронајден мртов заедно со неговата сопруга во својот дом

CENTAR MKD
Канадскиот милијардер Бери Шерман, основач на фармацевтската компанија „Апотекс“, и неговата сопруга беа пронајдени мртви во својот дом во градот Торонто. Претставникот на полицијата Дејвид...
Свет

Трамп побара од Конгресот целосно укинување на визната лотарија

CENTAR MKD
Американскиот претседател Доналд Трамп уште еднаш го повтори својот став дека лотаријата за обезбедување на американски визи на странски државјани, треба да биде укината. „Во...