Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ужас: Погледнете што се` се наоѓа во автобуските седишта! (видео)

Седиштата во автобусите се толку валкани, што често предизвикуваат разни алергии, настинка, но и сериозни болести. Затоа внимвајте со какви автобуси се возите и дали седиштата се чисти. Погледнете го видеото во прилог и уверете се:…

Пришол до овој тип и го прашал дали може да ја купи неговата девојка за една ноќ.…

JoeySalads е познат „Јутјубер“, кој спроведува разни социјални експерименти. Во овој експеримент, зел 11.000 американски долари во раце, и пришол до овој пар. Бил отворен, и го прашал овој тип дали може да ја купи неговата девојка за…

Водата од ова буре секој ден исчезнувала, па одлучиле да постават камера… Мора да…

Едно семејство од Колорадо секојдневно во својот двор оставало едно буре полно со вода. Водата секој ден исчезнувала, а тие немале појма зошто се случува тоа. Еден ден, откако повторно го наполниле бурето со вода, одлучиле да постават…

Сакале само да јадат банани, а потоа морале да се иселат од дома на неколку дена!

Многумина не сакаат да пронајдат ниту мал црв во салатата, и тоа е веќе доволно целата салата да заврши во ѓубре. Но, ова семејство од Велика Британија доживеално нешто поради што подолго време многу добро ќе ги проверува намирниците кои ги…

Ги намачкал фаровите со обична паста за заби – се случило чудо (видео)

Колку често ви се случува фаровите да ви се замаглени? Ви претставуваме одлично решение, се` што ви е потребно е паста за заби. Намачкајте ги фаровите со паста, почекајте неколку минути, избришете ги со чиста крпа и ќе изгледаат како…

Ги извадила фиоките од старата комода, а потоа во неколку потези направила нешто…

Многу постари лица знаат дека денешниот современ мебел има доста лоша репутација во однос на некогашниот. Ефтин, со слаб квалитет, денешниот мебел дефинитивно не е нешто што се пренесува од колено на колено. Но токму поради тоа што е…

Му признала на дечкото дека е бремена, а тој ја шокирал: „Неплоден сум!“

Каналот „ViralBrothers“ стана побогат со уште една местенка која оваа девојка сигурно ќе ја помни до крајот на животот, бидејќи нејзиниот дечко и` одговорил со иста мера. Таа поставила камера и му рекла на дечкото дека е бремена. Тој ја…

Внимавајте околу вас: Погледнете колку е лесно да ви стават нешто во пијалокот

Повеќето луѓе не мислат на тоа дека некој може да им стави дрога во пијалокот. Знаеме дека тоа може да се случи, но ни се чини дека тоа е нешто што им се случува на другите луѓе, некаде далеку. Веројатно никој при излегувањето не…

Ќе плачете од смеење: Кога ќе видите како овие Босанци фрлаат фризби…

Сигурни сме дека повеќето од вас знаат што е фризби и како се користи, меѓутоа на овие луѓе тоа не им е јасно... Најдобро е да го погледнете видеото и да се уверите сами, веруваме дека добро ќе се насмеете: Извор: Лудодобола

Ќе ви се згади: Сакал само да го исчисти лаптопот, а кога го отворил, уследило вистинско…

Приложената снимка сигурно ќе ве натера, пред да го вклучите лаптопот, добро да размислите. Имено, на еден човек му се расипал лаптопот, па на сите сакал да им покаже како се отвара и поправа, но наместо тоа... Погледнете го видеото:…

Како се успива бебе за само 40 секунди. погледнете! (видео)

Секој родител знае дека спиењето за бебињата е приоритет број еден! Затоа родителите бараат совршен трик како би ги заспале своите малечки. Овој татко ќе ви покаже неверојатен начин, како тој го успива своето бебе.

Полицајци биле повикани да проверат паркиран автомобил. Она што го нашле внатре…

Без оглед на тоа што многупати луѓето се предупредени дека е опасно да се остава куче во автомобил на жешко време, изгледа дека се уште има неодговорни луѓе. Полицајците во Росвел биле повикани да проверат еден паркиран автомобил. Внатре…

Она што му се случило на ова момче е вистинско чудо! Обратете внимание на 0:26 минута!

Ова видео е најдобар доказ дека чуда навистина се случуваат. Ова момче веројатно имаше армија од ангели чувари. Само секунда го делеше од тешка повреда или смрт. Обратете внимание на десната страна на екранот на 0:26 минута...…

Генијално: Набавил штица и еден клинец. Она што го направил е вистинско ремек дело!

Постојат луѓе кои од дрво прават вистински ремек-дела. Таков е случајот и со овој човек. Бен Бренд ќе ви покаже што се` може да направи од една штица и клинец. Резултатот ќе ве воодушеви...

Ставил светилки во винско шише. После ова веднаш ќе го направите истото!

Освен фактот што веќе нема вино, винските шишиња се навистина прекрасни парчиња стакло. Има нешто во таа зелена боја, или можеби не привлекува грациозниот облик. Како и да е, се чини дека вистинска штета е да се фрлат таквите шишиња во…