Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Договорот со Бугарија пред пратениците на 15 јануари

Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија ќе биде ставен на дневен ред на Собранието на седницата закажана за 15 јануари. Предлог-законот кон крајот на декември помина и на Комисијата за надворешна…

Полицијата го уапси Н.Т. – тој е осомничен дека го запали познатиот кафе бар во…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Н.Т. (25) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело - “предизвикување општа…

Фото од сообраќајката што утрово се случи во Скопје – сообраќајот се одвиваше…

Сообраќајка во која учествуваа три автомобили утрово го забави сообраќајот во скопски Бутел 2. Несреќата се случи на крстосницата на булеварот Христијан Тодоровски – Карпош со улицата Ферит Бајрам, а во неа учествуваа „мерцедес“ и две…

Зел две пластични чаши и ги ставил на ролна од тоалет хартија. Причина? Сјајна идеја!

Многумина веруваат дека марамчињата служат само за во кујна, односно за бришење на рацете и чистење. Сепак, оваа повеќенаменска „хартија“ е многу покорисна отколку што ни е познато... На пример, дасли сте знаеле дека ролна од тоалет…

На овој остров смеете да престојувате само неколку часа: Еве зошто е забрането да останете…

Хавајскиот остров Ниихау, медиумите често го опишуваат како „место на кое времето стои“. Пристапот до овој остров долго време бил забранет, а и денес туристите не можат да посетат еден негов дел. На островот, околу 130 жители живеат на…

Удрил жена пред нејзиниот син, а потоа следел класичен НОКАУТ! (ВИДЕО)

Насилен маж удрил жена пред нејзиниот син, не помислувајќи дека направил кобна грешка. Имено, синот не размислувал долго, туку веднаш го нокаутирал напаѓачот. Од видеото не може да се дознае зошто дошло до овој судир, но што и да бил…

Секс за еден лет: 20-годишна девојка заврши во тоалет на авион со патникот кој седел…

Дваесетгодишна Британка завршила во американската полиција откако е откриено дека имала секс со маж кој седел покрај неа во авион! Инцидентот се случил минатата недела на летот Лондон - Лос Анџелес. Таа избегнала потешка казна па е…

Добил казна за непрописно паркирање, па решил да им се освети! (видео)

Овој човек непрописно ја паркирал колата на пет минути, а службата веднаш му пишала казна. Одлучил да им се освети на неверојатен начин. Кога ќе видите што направил ќе заплачете од смеење:

Најчудниот аеродром во Светот: Автомобилите и пешаците чекаат на семафор додека авионот…

На светот постојат многу аеродроми, едни се истакнуваат по големината, други по гужвата, трети по начинот на кој се изградени. Но, еден е посебен и единствен - оној на Гибралтар. Овој аеродром е направен во центарот на градот-држава, а…

Казни за рестораните ако ставаат премногу сол во јадењата

Рестораните во Њујорк може да бидат казнети ако не постават предупредување дека некои јадења од менијата имаат премногу сол. Со пресудата на судијата на Врховниот суд на државата Њујорк му е овозможено на градот Њујорк да почне да…

Куче се приближило до тигрица, а она што се случило потоа е неверојатно (видео)

Сигурно знаете дека тигрите се многу опасни животни и дека никако не треба да си играте со нив. Но, ова куче тоа не го знаело. Се приближило до оваа тигрица, а она што се случило е неверојатно. Погелденте го ова неверојатно видео:

Еве зошто луѓето со нулта крвна група се посебни

Доколку припаѓате на нулта крвна група, вашето генетско наследство Ви нуди можност да бидете силни, продуктивни, да имате долг живот и да бидете оптимисти. Нулта крвна група е првобитен тип на нашите предци кои биле лукави, агресивни…

Секој ден од кујната му исчезнувала храна. Поставил камера, а потоа се изненадил!

Кога Џо Кумингс од Њујорк забележал дека од неговиот стан исчезнува храна, одлучил во кујната да постави скриена камера. Сакал да дознае што всушност се случува во неговиот дом. Она што го снимил ќе ве изненади! Имено, камерата на Џо…

Слушнале плач кој доаѓал од бунар. Тогаш уследило нешто незамисливо! (видео)

Локалните жители слушнале плач од еден бунар и знаеле дека мора нешто да направат. Повикале екипа за заштита на животни која веднаш дошла на местото... Погледнете што имало во бунарот... by vireality

Дошол да измери струја, а за малку ќе го „изеделе“ стотици пајаци (видео)

Огромен пајак и стотици негови бебиња живееле во струјомер во куќа во Квинсленд во Австралија и домаќинот го оставиле во шок. Домаќинот пришол до струјомерот неочекувајќи ја шокантната слика која затекнал таму. Куп пајаци ползеле по…

МИСТЕРИЈА: Огромен авион снимен на дното од езерото?! (фото,видео)

Авионот кој се појавил на дното од езерото Харијет во Америка предизвикал огромно внимание. Откако бил откриен на фотографиите од сервисот "Google Earth", веднаш започнале да се шират теории на заговор, но мистеријата на крајот била решена.…

Додека безгрижно пливал налетал на ајкула! (видео)

Храбар Русин неодамна уживал капејќи се на Малдивите, кога имал многу блиска средба со голема ајкула. Иако пријателите го предупредувале од бродот, тој продолжил лежерно да плива. Русинот, се чини, е добар познавач на морскиот свет,…

Оваа жена доби изненадување на животот, а кога ќе го погледнете видеото ќе бидете…

Оваа девојка одлучила малку да се забавува со своите пријатели на брод, а потоа добила изненадување на животот. Имено, ја закачила својата даска за брод и тргнала да сурфа. Кога ќе погледнете што се случило во продолжение ќе се…

Цела година го фотографирал истото место. Она што го забележал е прекрасно!

Ерик Солхеим цела година го фотографирал истото место во Осло, Норвешка. Од сите фотографии кои ги забележал, направил видео долго 40 секунди, кое воодушеви многу луѓе. Природата е навистина прекрасна, особено кога ќе ја набљудувате…

Девојка загинала во автомобил, а пред смртта ги изговорила овие зборови

„Отидов на забава и се сетив што ми кажа. Ми рече да не пијам алкохол, така наместо тоа пиев сок. Се чувствував гордо, како што ми кажа дека треба да се гордеам со себе. Ми рече да не пијам и возам, спротивно од тоа што други ми го кажуваа.…