12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Вучиќ: Данка Илиќ е убиена, две лица кои го признале делото уапсени

Полицијата уапсила две лица кои ја убиле двегодишната Данка Илиќ и тие го признале делото, соопшти српскиот претседател Александар Вучиќ.

„Со какви чудовишта си имаме работа. Сега тие водат до местото каде што го фрлиле телото на детето“, рече тој.

Тој и се заблагодари на полицијата за напорите и ангажманот.

Спонзорирано: