4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Силен земјотрес во Турција

Денеска, во 14.10 часот земјотрес со јачина 4,6 според Рихтер ја потресе западна Турција.

Епицентарот на земјотресот е на 20 километри од градот Гелиболу во провинцијата Чанаккале, на длабочина од 13 километри.