10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Швеѓанка пронајдена мртва во Косово, се сомнева на убиство

Дрита Сефер Кичина (40) е пронајдена мртва во Глоговац, Косово.

Таа почина под сомнителни околности. Дошла на Косово пред Нова година, вчера била пронајдена без знаци на живот во бањата. Жртвата живеела сама, а околностите што довеле до нејзината смрт сè уште не се познати. Полицијата повела истрага по наредба на обвинител и во моментот се работи за сомнителна смрт.

„Нејзината смрт била констатирана од лекар на самото место“, пишува indexonline.