5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди Јапонија, јавува ЕМСЦ. Земјотресот е регистриран во близина на јужниот брег на Хоншу.

Земјотресот се случил на длабочина од 166 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.