5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Се урна скеле од зграда во центарот на Загреб, постои можност некој да е затрупан, објавија хрватските медиуми

Во Загреб се урна големо скеле на улицата Петрињска. Како што може да се види од снимките, се работи за големо скеле, кое паднало на улица и врз автомобили. Тоа е зграда на полицијата.

Како што пренесуваат хрватските медиуми, полицијата рекла дека добила пријава, но засега не ги знаат сите детали.

Како што неофицијално објави хрватски „Индекс“, можно е едно лице да е затрупано. На терен се и пожарникарите.