5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Земјотрес ја погоди Албанија

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Албанија.

Земјотресот е регистриран во 6 часот и 32 минути, на длабочина од пет километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 19 километри од Елбасан. Засега не се знае дали има повредени или материјална штета.