5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Пронајден исчезнатиот американски хеликоптер: потрагата по петмината маринци продолжува

Властите го пронајдоа американскиот воен хеликоптер, кој со петмина американски маринци исчезнаа на летот од Невада до Калифорнија, пишува „Fox News“.

Според американскиот марински корпус, потрагата по екипажот продолжува.

„Третото воздухопловно крило ја насочува операцијата за пребарување и спасување преку Командниот центар за операции на Вингс и користи копнена и воздухопловна опрема за лоцирање на екипажот во координација со Одделот на шерифот на округот Сан Диего и повеќе федерални, државни и локални агенции. Новите информации ќе бидат објавени веднаш штом ќе станат достапни“, објави маринскиот корпус.