5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Драма во Америка: исчезна хеликоптер со маринци

Американските спасувачки служби трагаат по исчезнат хеликоптер со петмина маринци, соопшти денеска американскиот марински корпус.

Хеликоптерот „CH-53E Super Stallion“ полетал од воздухопловна база во близина на Лас Вегас и требало да слета во Мирамар во близина на Сан Диего, но Канцеларијата на шерифот на Сан Диего и Цивилната воздушна гарда побарале помош од хеликоптерот, јавува CNN.

Од канцеларијата на шерифот соопштија дека го испратиле својот хеликоптер на пребарување, но дека поради невремето не можел да стигне до областа.

Противпожарните екипи излегле на местото каде последен пат бил виден хеликоптерот, но ништо не пронашле.