4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Тешка ноќ во Украина: Русија нападна со 11 дронови и пет проектили, оштетена болница

Во текот на ноќта Русија изврши напад на територијата на Украина со 11 беспилотни летала камикази од типот Шахед и пет проектили, соопшти украинската армија.

Како што е наведено, украинските сили и средствата за противвоздушна одбрана уништија крстаречка ракета „Искандер-К“ и 10 беспилотни летала.

„Руските окупатори извршија нов напад врз Украина, користејќи 4 противвоздушни ракети С-300, крстосувачка ракета Искандер-К и 11 беспилотни летала Шахед-136/131“, објави на Фејсбук Генералштабот на вооружените сили на Украина, пренесува Униан.

Според соопштението, во рускиот напад е оштетена Централната градска болница во градот Селидово во Доњецката област, како и зградата на рудникот Котљаровскаја.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“